به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کارخانه ای افزود: در این اردو ۱۵۰ دانش آموز از استان‌های غرب و جنوب غرب به همدان آمدند تا با شرکت در چهارمین مرحله اردوهای دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، صلح و دوستی را با تکیه بر گفت وگو ترویج دهند.

وی در نشست توجیهی سرپرستان این اردو با بیان اینکه برنامه‌های متنوعی را برای دانش آموزان شرکت‌کننده در اردو در نظر گرفته ایم گفت: برگزاری سه کارگاه همدانشناسی، آشنایی با تاریخچه نهضت بین المللی هلال احمر و صلیب سرخ و مخاطرات زیست‌محیطی برای این دانش آموزان در این اردو برنامه ریزی شده است.

مریم پاک بین، رئیس اداره دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هم با بیان اینکه تقویت مهارت‌های فردی و فعالیت‌های گروهی از مهمترین اهداف این اردو است، افزود: از برنامه های ما برای تقویت این توانمندی‌ها پخت دو وعده غذایی به وسیله خود دانش آموزان و با نظارت و همراهی مربیان و مسابقه گنج یابی به عنوان نمونه نام برد.

وی خطاب به سرپرستان گفت: مسئولیت سنگینی بر عهده شما است و باید با تمام توان در برگزاری هرچه بهتر این اردوها همکاری کنید.

وی از انتخاب یک تیم و یک دانش آموز به عنوان تیم و فرد بشردوست این مرحله از اردوها خبر داد و افزود: با هدف ترویج بشردوستی بین دانش آموزان و با درنظر گرفتن شاخص‌هایی، به یک تیم و یک فرد منتخب جوایزی اهدا خواهد شد.