اخبار / استانی

برگزاری اردوی جهادی هلال‌احمر ویژه روستاییان سیرجان/ ارائه آموزش‌های امدادی به پرسنل نیروی انتظامی شهرستان

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان، از برگزاری اردوی جهادی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به روستاییان و آموزش پرسنل نیروی انتظامی در این شهرستان خبر داد.

۱ ماه قبل

برگزاری اردوی جهادی هلال‌احمر ویژه روستاییان سیرجان/ ارائه آموزش‌های امدادی به پرسنل نیروی انتظامی شهرستان

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان؛ مجید عرب قهستانی با اعلام این خبر گفت: این اردوی جهادی با مشارکت کانون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سیرجان و بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شده است.

عرب با اشاره به اینکه پنج پزشک عمومی، ماما و پرستار از سوی جمعیت هلال احمر سیرجان به این اردوی جهادی اعزام شده اند، گفت: در این برنامه به ۲۵۰ نفر از اهالی مناطق روستایی چهارگنبد از توابع بخش بلورد خدمات درمانی، بهداشتی و  مشاوره ای ارائه شد.

وی با اشاره به ارزش ریالی خدمات ارائه شده به مبلغ ۱۰ میلیون تومان افزود: ویزیت، توزیع دارو، خدمات مشاوره ای و بهداشتی به صورت رایگان در این اردوی جهادی صورت گرفته است.

وی در ادامه به حضور جمعی از نیروهای داوطلب و پرسنل این جمعیت در صبحگاه مشترک نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: با توجه به انعقاد تفاهم نامه جمعیت هلال احمر سیرجان با نیروی انتظامی شهرستان، دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه توسط مربیان امدادی برای پرسنل نیروی انتظامی برگزار می شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان گفت: یادگیری و کسب مهارت های امدادی برای پرسنل نیروی انتظامی به عنوان نیروهای کمکی در کنار هلال احمر بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی یادآور شد: در این دوره  ۹۰ نفر از افسران کادر و ستادی نیروی انتظامی شهرستان آموزش دیدند.