آگهی

اخبار / استانی

برگزاری اولین جلسه کارگروه امداد و نجات ویژه اربعین ۹۸ در ایلام

اولین جلسه کارگروه امداد و نجات ویژه اربعین ۹۸ با حضور مدیرعامل،معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان ایلام و دستگاه‌های عضو کارگروه کمیته امداد و نجات این استان برگزار شد.

۳ ماه قبل

مدیر عامل جمعیت هلال احمرایلام در این جلسه گفت: با توجه به اینکه هزینه های ویزا امسال برداشته شده است، تعداد زائران امسال بیشتر از سال های گذشته خواهد بود و ما امیدواریم که امسال هم مانند سال های قبل با مدیریت خوب، حماسه بزرگ اربعین را به نحو شایسته برگزار کنیم تا زائران در مسیرهای رفت و برگشت مشکل خاصی در استان پیدا نکنند.

حسین عارفی گفت: در سال گذشته تعداد ۲۵ پایگاه امداد و نجات جاده ای مجهز به آمبولانس و ست نجات در مسیر تردد زائران وجود داشت که امسال با به کار گیری تمام عوامل، تجهیزات و امکانات مورد نیاز ، تعداد این پایگاها افزایش خواهد یافت.

عارفی گفت: در سال گذشته ۲ فروند بالگرد امدادی تا پایان حماسه بزرگ اربعین با هدف تسریع در عملیات امداد رسانی به مجروحان احتمالی حوادث جاده ای و غیر جاده ای در استان فعال بودند و درصورت نیاز اقدام به امدادرسانی کردند.

وی گفت: در مجموع ۷۵ تیم عملیاتی هلال احمردر مرز مهران و پایگاها و ۵ تیم موتورلانس مسیر مهران تا پایانه مرزی در طول ایام اربعین سال گذشته به زائران خدمات رسانی کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام در این جلسه در خصوص کمبود اتوبوس در پایانه مرزی و ازدحام جمعیت، اسکان اضطراری، تردد خودروهای امدادی پایانه مرزی، انتقال اجساد و جانمایی و استقرار پایگاها در مسیرهای منتهی به مرز مهران ، مشکلات و راه حل هایی جهت ارائه خدمات رسانی بهتر و سریع تر به زائران اربعین حسینی (ع) را ارائه دادند.

نمایندگان دستگاه های حاضر عضو این کارگروه ، پیشنهادات و اقدامات جدید خود را در رابطه با اربعین حسینی ۹۸ مطرح کردند.