اخبار / ستادی

برگزاری تور یک روزه برای بازدید سفیران کشورهای مختلف از جمعیت هلال احمر

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر از برگزاری تور یک روزه به منظور بازدید از بخش ها و سازمان های مختلف جمعیت هلال احمر به منظور آشنایی با توانمندی های جمعیت هلال احمر برای سفرای کشورهای مختلف مستقر در تهران خبر داد.

برگزاری تور یک روزه برای بازدید سفیران کشورهای مختلف از جمعیت هلال احمر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، صبح امروز(سه شنبه) ورونیک پتیت؛ سفیر بلژیک در ایران به همراه فرانسوا هیراش؛ کنسول این سفارت با دکتر داوود باقری؛ معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر و لیلی خالقی؛ مدیرکل تشریفات و ارتباط بین الملل دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار باقری با اشاره به اینکه در زمان عادی، جمعیت هلال احمر نسبت به تربیت نیروهای داوطلب و امدادگر از طریق سازمان‌های جوانان، داوطلبان و امداد و نجات اقدام می‌کند تا در زمان وقوع حوادث و بحران از وجود این نیروهای داوطلب در کمک رسانی به مردم استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر ایران عضو کمیته مدیریت بحران در کشور است، گفت: این جمعیت در زمان وقوع حوادث و سوانح وظیفه امدادرسانی به مردم در مراحل اولیه را عهده دار است، همچنین آموزش همگانی افراد جامعه از جمله وظایف جمعیت هلال احمر است.

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در زمان وقوع حوادث ارتباط بسیار خوبی با روابط عمومی جمعیت و همچنین رسانه های گروهی داریم، افزود: اطلاعات مربوط به خدمات رسانی به مردم در زمان حوادث، در کمترین زمان ممکن در اختیار رسانه ها قرار می‌گیرد.

وی به وجود ۲۵ فروند بالگرد در ناوگان امدادهوایی جمعیت هلال احمر اشاره کرد و یادآور شد: در زمان وقوع حوادث و سوانح، بالگردهای امدادی جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات امدادهوایی در محدوده محل وقوع سانحه و حادثه مستقر می شوند تا در صورت نیاز نسبت به ارائه خدمات اقدامات لازم انجام شود.

باقری با اشاره به وجود سیستم ویدئو کنفرانس برای برقراری ارتباط با تمامی استان‌های سراسر کشور در زمان وقوع حوادث و سوانح، بیان کرد: در زمان وقوع حوادث با برقراری ارتباط ویدئو کنفرانس در کمترین زمان ممکن، دستورات لازم برای آغاز عملیات امدادی و امدادرسانی به مصدومان صادر می شود.

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر از برگزاری تور یک روزه به منظور بازدید از بخش‌ها و سازمان‌های مختلف جمعیت هلال احمر به منظور آشنایی با توانمندی‌های جمعیت هلال احمر برای سفرای کشورهای مختلف مستقر در تهران خبر داد.

در ادامه سفیر بلژیک در ایران درباره توانمندی‌های جمعیت هلال احمر در زمینه مقابله با حوادث و سوانح به خصوص وقوع زمین لرزه در تهران و همچنین نحوه دسترسی به بلژیکی هایی که در ایران زندگی می‌کنند و چگونگی دسترسی به این افراد، سوالاتی مطرح کرد.

بازدید: 198

دیدگاه کاربران