اخبار / استانی

برگزاری جلسه کمیته امداد و نجات کارگروه پدافند غیرعامل استان سمنان

جلسه کمیته امداد و نجات کارگروه پدافند غیرعامل استان سمنان با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو کمیته پدافند غیرعامل برگزار شد.

۲ ماه قبل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، محمدخانی مدیرعامل استان در این جلسه توضیحاتی در رابطه با ایجاد خانه های هلال و عملکرد آن ها در زمان حوادث در حوزه های شهری و روستایی ارائه کرد.

وی گفت: از شهرداری های شهرهای استان انتظار داریم تا در تعامل با جمعیت هلال احمر زمینه مناسب در جهت ایجاد خانه های هلال انجام داده تا در زمان وقوع حوادث، ضمن داشتن آمادگی کامل جامعه ای آماده و تاب آور داشته باشیم.

وی با اشاره به استفاده از توانمندی دهیاران و روستاییان عزیز در ارتقا تاب آوری جوامع روستایی  و افزایش کیفیت امدادرسانی در روستاها، گفت: با استفاده از امکانات همه دستگاه های اجرایی در سطح روستاها و همچنین تعامل سازنده با تمامی بخش ها، بیش از گذشته در حوزه امدادونجات می توان کیفیت امدادرسانی را ارتقا داد.

محمدخانی ایجاد بستر مناسب همراه با هماهنگی و همفکری در برگزاری مانور های پدافند غیرعامل را ضروری دانست و افزود: این هماهنگی ها باید با هدف یکسان سازی سناریو ها و مشارکت هرچه بیشتر مردم در انجام مانورها، کاربردی و عملیاتی شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری کلاس های آموزشی در دستگاه های اجرایی استان عنوان کرد: از سازمان آتش نشانی نیز می خواهیم تا در برگزاری کلاس های آموزشی اطفا حریق ویژه نجاتگران اهتمام لازم را داشته باشد.

وی  همچنین ضمن اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های مشترک تمامی دستگاه های مرتبط با حوزه امداد و نجات در زمینه ارتباطات رادیویی، گفت: با استفاده از تجهیزات و امکانات همه دستگاه های امدادی می توان خدمات مفیدتر و با کیفیت بالاتری ارائه کرد که باعث هم افزایی و توانمندی در پاسخگویی شود و می تواند منشا تحولات گسترده ای در حوزه ارتباطات رادیویی باشد.