اخبار / استانی

برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع در مدارس دخترانه ایلام با هدف ایجاد نشاط اجتماعی

معاون جوانان هلال احمر استان ایلام از اجرای کلاس‌های آموزشی و فعالیت‌های متنوع تیم‌های سحر استان در مدارس دخترانه شهرک شهید کشوری (سرطاف) ایلام خبر داد.

۲ هفته قبل

برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع در مدارس دخترانه ایلام با هدف ایجاد نشاط اجتماعی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبری گفت: افزایش سریع شهرنشینی بدون همراهی رشد و توسعه شاخص های اقتصادی و اجتماعی لازمه شهرنشینی پایدار، شهرها را با مشکلات و معضلات متعددی مواجه کرده که یکی از این معضلات ظهور حاشیه نشینی در اطراف شهرها است.

وی افزود: این مناطق شهری قابلیت بالایی برای انواع آسیب ها و مسائل اجتماعی دارند و در صورت بی توجهی می توانند هستی و حیات یک شهر را نیز تهدید کنند. به همین دلیل و با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در منطقه حاشیه نشین سرطاف از توابع شهرستان ایلام و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد، دوره های آموزشی مناسب برگزار شد.

معاون جوانان هلال احمر استان ایلام گفت: نقش آموزی‌های دینی در آرامش و رشد دانش آموزان، پانسمان، بانداژ و تست فشار خون، پیشگیری از اعتیاد و خطرات مخدرهای صنعتی ایلام از جمله دوره های برگزار شده در این پروژه بوده است.

وی افزود: اجرای برنامه‌های متنوع و کلاس های آموزشی در بین کودکان و دانش آموزان شهرک شهید کشوری سرطاف توسط تیم سحر و سرتیم‌های طرح ملی پیمان، با استقبال دانش آموزان و خانواده های آنها مواجه و باعث شادی و نشاط در بین دانش آموزان شد.