اخبار / استانی

برگزاری دوره‌های آموزشی و اردوی توان‌افزایی اعضای هلال‌احمر در استان‌های قم، یزد و لرستان

دوره توان افزایی اعضای جوانان هلال احمر در یزد، دوره آموزشی آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر در قم و دوره امدادوکمک های اولیه در هلال احمر اردکان برگزار شد.

۱ ماه قبل

برگزاری دوره‌های آموزشی و اردوی توان‌افزایی اعضای هلال‌احمر در استان‌های قم، یزد و لرستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: دوره توان افزایی اعضای جوانان جمعیت هلال احمر لرستان در منطقه تفریحی سلسله برگزار شد.

ضارم رضایی افزود: جوانان جمعیت هلال احمر لرستان روزهای چهاردهم و پانزدهم به تفکیک خواهران و برادران عضو کانون های جوانان، در قالب طرح تابستانی شوق رویش در این اردو شرکت کردند که در خلال برگزاری، اعضا، جنگل نوردی، سفره آرایی، برگزاری مسابقات بومی محلی و همچنین دوره های بازآموزی کمک های اولیه را نیز فراگرفتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: اعضای جوانان یاوران اصلی جمعیت هلال احمر در امداد رسانی به سیل اخیر بودند که توجه به آن ها همواره یکی از دغدغه های ما در جمعیت هلال احمر است.

رضایی تصریح کرد: توجه ویژه به اعضای جوانان و رفع نیاز های آموزشی و امدادی آن ها می تواند پشتیبان خوبی برای هلال احمر باشد که تلاش داریم  این دوره ها مجدد در قالب های گوناگون برگزار کنیم.

بهره مندی بیش از ۸۵۰ نفر از دوره های آموزشی آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر در قم

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم هم از شرکت ۸۵۷ نفر از جوانان در دوره آموزشی آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر خبر داد.

محمد مصباحی با بیان این خبر اظهار کرد: آشنایی با تاریخچه، اصول و اهداف جمعیت هلال احمر یکی از راههای جذب عموم مردم به حضور و مشارکت در برنامه های این جمعیت جهانی است.
وی تصریح کرد: در این راستا معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم به صورت مستمر دوره ها و کارگاه های آموزشی با موضوع آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر را در طول سال برگزار می کند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون در مرکز امور جوانان هلال احمر استان، ۸۵۷ نفر تحت آموزش دوره آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر قرار گرفته اند.
مصباحی با اشاره به اینکه فعالیت های آموزشی مورد استقبال فراگیران بویژه در ایام اوقات فراغت است افزود: تلاش کردیم این دوره ها را برای اعضای جدید در دانشگاه ها و مراجعان و فراگیران کلاس های فرهنگی و هنری  مرکز امور جوانان با هدف آشنایی آنها با فعالیت های امدادی و عام المنفعه برگزار کنیم.

برگزاری کارگاه آشنایی با فضای مجازی و جرایم سایبری در قم
کارگاه آموزشی «آشنایی با فضای مجازی و جرایم سایبری» نیز با حضور شماری از اعضای کانون های دانشجویی در مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.
بر اساس این گزارش، این کارگاه در راستای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و همچنین ارائه آموزش های به روز در حوزه بهره مندی از فضای مجازی با توجه به گسترش استفاده از این فضا در بین جوانان برگزار شد.
این کارگاه با حضور جمعی از جوانان عضو کانون های دانشجویی هلال احمر در مرکز امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد و اعضای شرکت کننده با نحوه استفاده از قابلیت ها و همچنین مباحث آسیب ساز در این محیط آشنا شدند.

برگزاری آزمون پایان دوره امدادوکمک های اولیه هلال احمر اردکان

با برگزاری آزمون پایان دوره امدادوکمک های اولیه، ششمین دوره مقدماتی این آموزش ها در سال جاری به ایستگاه پایانی خود رسید.

جواد کمال آبادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: به منظور افزایش سطح آمادگی و اطلاعات شهروندان اردکان در زمینه امداد و کمک های اولیه همه ساله دوره های آموزشی مقدماتی در جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار  می شود که در سال جاری ششمین دوره این آموزش ها با حضور بیش از ۲۵ نفر به پایان رسید.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: کلاس‌های آموزشی امداد و کمک های اولیه به صورت مقدماتی با هدف ارتقای سطح آمادگی امدادی شهروندان در هر سطح سنی و هر سطح تحصیلاتی اعم از زن و مرد، دانش آموز و دانشجو در مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی به همت جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان رایگان برگزار می شود.

وی افزود: شرکت در این دوره‌های آموزشی موجب می شود که افراد بعد از پایان دوره به مهارت‌هایی دست یابند که در زمان بروز حوادث به عنوان تیم‌های بحران بتوانند با اقدام به موقع و مناسب از بروز آسیب‌ها و تلفات انسانی جلوگیری کنند و در این دوره افراد با ارزیابی مصدوم، احیای قلبی ریوی، خونریزی و پانسمان، شکستگی، آتل بندی و اسکان اضطراری آشنا می شوند.