اخبار / استانی

برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در دانشکده پیراپزشکی ابرکوه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در دانشکده پیراپزشکی ابرکوه بمناسبت هفته هلال احمر خبر داد.

۲ هفته قبل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ خلیل اکرمی اظهار داشت : به منظور آشنایی دانشجویان با اقدامات اولیه و اورژانسی امداد و نجات، کانون دانشجویی هلال احمر دانشکده پیراپزشکی ابرکوه اقدام به برگزاری دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه کرد که با استقبال خوب دانشجویان همراه بود.

اکرمی عنوان کرد : در این دوره دانشجویان روش های عملی و امدادی برخورد با حوادث و سوانح را آموزش دیده و مباحثی چون CPR، خفگی ها، ارزیابی مصدوم، مسمومیت ها و گزیدگی، سوختگی و روش های صحیح پانسمان و بانداژ را پشت سر گذاشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه با بیان این که در این دوره دانشجویان دانشگاه پیام نور ابرکوه نیز حضور داشتند خاطر نشان کرد:دانشجویان در ترویج و اشاعه آموزش های امدادی نقش گسترده ای بر عهده دارند و ما این انتظار را از دانشجویان شرکت کننده در کلاس داریم تا آ نچه را که فرا گرفته اند به دیگران منتقل نمایند.

جلسه هم اندیشی با دبیران کانون های جوانان

 

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه از برگزاری جلسه هم اندیشی با دبیران کانون های جوانان جمعیت هلال احمر ابرکوه در هفته هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ در این جلسه خلیل اکرمی به ضرورت و اهمیت حوزه جوانان و بر لزوم برنامه ریزی صحیح در جهت جذب و سازماندهی اعضا جوان تاکید کرد.

وی گفت : این جلسه با هدف ارتقای سطح کیفی برنامه های فرهنگی و آموزش جوانان با حضور  مسئول واحد جوانان، دبیران و اعضای شورای اجرایی جوانان برگزار شد که خوشبختانه با توجه به بهرمندی از حضور جوانان خلاق، پر توان و پویایی در این کانون ها جلسه مذکور با رویکرد و تدوین نقشه راه مناسبی جهت جذب جوانان با استعداد در جمعیت هلال احمر شهرستان ادامه یافت.

در ادامه دبیران کانونها و کارشناس جوانان شعبه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات در مورد بهبود عملکرد کانون ها پرداختند و در پایان  راهکارهایی برای سال جدید ارائه گردید که از مهم ترین تصمیمات استفاده حداکثری ازتعطیلات تابستان  پیش رو در جهت جذب و سازماندهی اعضا جوان بود.

برگزاری سلسله نشست های کتاب خوانی در اردکان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار اردکان گفت:‌  جمعیت هلال احمر این قابلیت را دارد تا در کنار فعالیت های نوع دوستانه خود، ترویج فرهنگ کتابخوانی را نیز متولی شود .

رقیه کرمانیان با تشریح ماموریت های سنگین و خطیر اعضای هلال احمر،علاقمندی و اشتیاق آنها را برای عضویت و حضور در جمعیت یادآور شد و آن را فاکتور مهمی در جهت توانمندی هلال احمر دانست.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری هفتگی نشست کتابخوان در ادارات مختلف، خواندن کتاب و مطالعه مقالات آموزشی را زمینه ساز خدمت رسانی بیشتر عنوان کرد و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر این قابلیت را دارد تا در کنار فعالیت های نوع دوستانه خود، ترویج فرهنگ کتابخوانی را نیز متولی شود و آرامش بیشتر را برای جامعه در سایه مطالعه فراهم آورد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی اردکان نیز اظهار داشت: جمعیت هلال احمر علاوه بر خدمات بسیار ارزنده ای که ارائه می دهد می تواند الگوی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشد.

حسین پایدار با اشاره به برگزاری نشست های کتابخوان بصورت هفتگی در ادارات و مدارس گفت: این طرح کوششی ارزشمند برای گرم نگه داشتن تنور کتاب و کتابخوانی در جامعه است.

وی تصریج کرد: در نشست کتابخوان، بهترین کتابی که توسط شرکت کنندگان خوانده شده معرفی می شود و در نظر داریم این طرح را در مکان های عمومی و پارک ها هم برگزار نماییم.

بخشدار مرکزی اردکان هم ضمن تقدیر از اقدامات انسان دوستانه هلال احمر اردکان، ابراز امیدواری کرد مطالعه برخی کتاب ها بتواند از لحاظ روحی،‌ اضطراب ها و تشویش های ناشی از محیط کار را کاهش و کارکنان یک مجموعه را به آرامش بیشتر برای انجام کار سوق دهد.رئیس هلال احمر اردکان نیز با تشریح برخی فعالیت های جمعیت، از همراهی داوطلبانه اعضای هلال احمر اردکان در انجام برنامه ها و پیشبرد اهداف تشکر کرد. 

جواد کمال آبادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان با اشاره به جایگزین شدن فضای مجازی بجای کتاب در حوزه مطالعه، اظهار داشت: ایجاد جاذبه های دیداری و محتوایی در آثار مکتوب می تواند کتاب را به جایگاه اصلی اش برگرداند و از آن, رسانه ای توانمند و تاثیرگذار بسازد.

وی با استقبال از طرح کتابخوان، به تهیه کتب متنوع و ایجاد فضای مطالعه در پایگاه های امداد جاده ای هلال احمر اردکان جهت استفاده عوامل امدادی کشیک اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود با اجرای ایده کتابخوانی مشترک و جمعی، انگیزه برای مطالعه کارکنان و اعضا مضاعف و علاقمندی آنها به رسانه کتاب افزون شود.

در ادامه این نشست، کتاب ‘قوز فکری’ اثر علیرضا راهداری معرفی شد.