اخبار / استانی

برگزاری دوره آموزشی رشته های غیر مرتبط امدادگران جمعیت هلال احمراستان کردستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان از برگزاری دوره آموزشی رشته های غیر مرتبط برای ۲۲ نفر از امدادگران هلال احمر این استان خبرداد.

۱ هفته قبل

برگزاری دوره آموزشی رشته های غیر مرتبط امدادگران جمعیت هلال احمراستان کردستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان، محمدباقر محمدی، با اشاره به اهمیت استمرار آموزش های لازم در جمعیت هلال احمر افزود:امدادگران شرکت کننده در این کارگاه ، پس از قبولی در آزمون قبل و کسب نمره قبولی اجازه ورود به این دوره را دریافت می کنند. 

محمدی افزود: در این دوره تخصصی ۲۲ نفر از نجاتگران شاخص جمعیت هلال احمر این استان به مدت ۶ روز به میزبانی شهرستان سنندج به فراگیری مهارتهای تخصصی مرتبط  می پردازند.

 محمدی همچنین  اظهار کرد: شرکت کنندگان در این دوره با مباحث اولویت بندی و ارزیابی مصدوم (تریاژ)، احیای قلبی ریوی،آشنایی با اندام ها ودستگاههای مختلف بدن، آسیب های استخوانی، مفصلی، عضلانی ، آتل بندی،  فیکس کردن مصدوم، انواع حمل مصدوم، انواع پانسمان وبانداژ،  فوریت های پزشکی تروما و انواع آن،  فوریت های زنان و زایمان ، پناه گیری و خروج ایمن اسکان اضطراری ، کیف نجات، تجهیزات آمبولانسی، فارماکولوژی ارزشیابی واثر بخشی دوره های آموزشی وظایف ومسولیت های آشنا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان هدف از برگزاری این دوره را تربیت نجاتگران زبده و آموزش دیده در جهت حضور موثر در حوادث عنوان کرد و افزود:این دوره به مدت۶روز و با بهره گیری از مربیان مجرب جمعیت استان در حال برگزاری است و در پایان دوره به کسانی که آزمون را با موفقیت سپری نمایند گواهینامه آموزش اعطاء می‌شود.