آگهی

اخبار / استانی

برگزاری دوره آموزشی ویژه ائمه جماعات ۸ استان در هلال احمر قم

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم گفت: ائمه جماعات نقش مهمی در رفع آسیب های اجتماعی و حل مشکلات جامعه دارند.

۷ ماه قبل

برگزاری دوره آموزشی ویژه ائمه جماعات ۸ استان در هلال احمر قم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی علامه مهری در دوره آموزشی ائمه جماعات که به میزبانی جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد، با گرامیداشت ایام فاطمیه عنوان کرد: این ایام فرصت مهمی در جهت انتقال ارزش های اخلاقی و دینی است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه ائمه جماعات نقش مهمی در رفع آسیب های اجتماعی و حل مشکلات جامعه دارند. افزود: روحانیت جایگاه مهم تربیتی و دینی در جامعه دارند حضور روحانیت در مساجد و نماز جماعات بسیار اثربخش است.

حجت الاسلام والمسلمین علامه مهری در رابطه با اهمیت نماز نیز تصریح کرد: نماز پایه و اساس دین است، نماز انسان را به کمال و سعادت می رساند اگر جامعه را بتوانیم به سمت نماز سوق دهیم بسیاری از آسیب ها از بین می رود.

وی گفت: خداوند از خلقت انسان اهداف متعالی دارد و می فرماید جن و انس را برای عبادت خلق کردیم زیرا عبادت کمال انسان را رقم می زند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: خداوند بشریت را غرق در نعمت کرده است و باید با عبادت سپاسگذار نعمت های الهی باشیم، نماز روشی مستقیم برای عبادت است و پلی مستقیم میان بنده و خدا ترسیم می کند.

وی اظهار کرد: بیش از ۱۰۰۰ آیه در قرآن پیرامون نماز است و آیات بیشماری در خصوص احکام نماز وجود دارد نماز انسان را از گناهان مصون می داند بر این اساس باید اهمیت نماز را برای نسل جوان و جامعه تبیین کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین علامه مهری با اشاره اهمیت ارتباط بین ائمه جماعت و کارکنان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: شما به عنوان ائمه جماعات با مخاطبان خود در جمعیت هلال احمر نیز سر و کار دارید، این جمعیت مخلص و توانمند و سیال است و در میان مردم رفت و آمد دارد و انتقال مفاهیم به این جمعیت نیز در انتشار آن در جامعه اثر مستقیم خواهد داشت.

وی بیان کرد: ائمه جماعات باید دارای ویژگی های خاصی باشند تا بتوانند با جامعه ارتباط برقرار کنند، مردمی بودن یکی از ویژگی های شاخص در روحانیت است با این ویژگی می توانید در جریان مشکلات پرسنل و مردم قرار بگیرید.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: مردمی بودن یکی از شاخصه های مهم و اثرگذار در ائمه جماعات است برخورد خوش و مردمی بودن در اذهان مردم می ماند با برخورد خوش بهتر می توان در جامعه اثر گذاشت.

وی گفت: نظم و ارائه موضوعات مشخص نیز یکی از رموز موفقیت است وقتی بحث ها و موضوعات منظم به مخاطب ارائه شود تاثیر بیشتری دارد در هر جلسه ای نیز یک موضوع خاص را مطرح کنیم تا در ذهن ها بماند.

حجت الاسلام والمسلمین علامه مهری خاطرنشان کرد: اگر ائمه جماعات سر موقع برای نماز حاضر شود نیز بسیار خوب است نماز الگوی نظم است و باید در نماز حضوری به موقع داشته باشیم.

وی عنوان کرد: دوری از تشریفات یکی از ویژگی های مهم روحانیت است گاهی تشریفاتی دامن گیر روحانیت می شود که اثر منفی در جامعه دارد منظور از پرهیز از تجملات به معمای ژنده پوشی و فقر نیست بلکه منظور زندگی ساده داشتن است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم تاکید کرد: روحانی باید هم طیف مردم باشد تا در جذب جوانان و آحاد جامعه موفق شود.

ائمه جماعات نقش مهمی در جذب جوانان به ارزش های دینی و اخلاقی دارند
دکتر محمد گل فشان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: ائمه جماعات نقش مهمی در جذب جوانان به سمت و سوی ارزش های دینی و اخلاقی دارند.
وی افزود: ائمه جماعات حاضر در این جلسه با جمعیت هلال احمر و ساز و کار و اهداف و برنامه هایش آشنایی دارند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: گاهی امام جماعت در بخش اداری است و در برخی اوقات در حوزه جوانان یا دیگر بخش ها حضور دارند در استان قم با اینکه یک شعبه داریم در ۵ مرکز امام جماعت حضور دارد.
وی اظهار کرد: ائمه جماعات نقش مهمی در جذب جوانان به سمت و سوی ارزش های دینی و اخلاقی دارند به ویژه ائمه جماعات در هلال احمر نقش مهمی در ترغیب و تشویق پرسنل و جوانان به برنامه های فرهنگی و نماز دارند.
گل فشان بیان کرد: حجت الاسلام والمسلمین علامه مهری نماینده ولی فقیه در هلال احمر استان قم تلاش های خوبی در برگزاری برنامه های فرهنگی دارند از این رو دغدغه فکری در برنامه های فرهنگی در قم وجود ندارد و در برنامه های مختلف پیوست های فرهنگی را ارائه می دهند.
وی خاطرنشان کرد: با برنامه های فرهنگی از سوی نمایندگی ولی فقیه در قم در وضعیت خوبی به سر می بریم خوشبختانه در این مدت در بین کارکنان در زمینه امر و نهی از منکر و شئونات مشکلی نداشتیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: در حوزه جوانان و امداد چند سالی است علی رغم اینکه نیروی مرد داریم با توجه به مراجعه بانوان از حضور بانوان استفاده کرده ایم همچنین به غیر از ارتقای فکری و معنوی اعضا آرامش خوبی نیز حاکم است.
وی گفت: در تاسوعا و عاشورا با توجه به حضور بانوان، مجموعه دغدغه ای در خدمت رسانی ندارد و دقت کاملی در روند برنامه ها وجود دارد و نشان می دهد کارهای معنوی و فرهنگی به خوبی انجام می شود.
گل فشان اظهار کرد: در حوزه جوانان ۵ سال است تیم های خواهران مشغول به فعالیت هستند در حوزه جوانان نیز آرامش فکری وجود دارد چرا که توجه ویژه ای به مسائل معنوی و دینی می شود.
وی افزود: باید در انتقال مفاهیم دینی و معنوی نگرش های جدیدی را داشته باشیم و از روش های نوین استفاده کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: امروز بسیاری از مسائل را نمی توان تنها در قالب کتاب و مسابقات کتابخوانی منتقل کرد بسیاری از افراد در مسابقات کتابخوانی با یک سرچ تازه پاسخ ها را پیدا می کنند و عمیق روی مطالب مطالعه ندارند.
وی خاطرنشان کرد: باید تا حدی با جوانان و پرسنل به روز برخورد کنیم تا راهکارهایی اتفاق بیفتد و جوانان نسبت به مسائل دینی اطلاعات کسب کنند و جذب شوند و این هنر ائمه جماعات در ایجاد ارتباط و انتقال مفاهیم با روش های نوین است.
گل فشان اظهار کرد: تشکیل کانال ارتباطی میان استان ها در انتقال روش ها و راهکارهای نوین موثر است تا بتوان در اشائه دین موفق شد.
وی گفت: در گذشته دفتر نمایندگی رهبری در جمعیت هلال احمر نداشتیم امروز با چنین ظرفیتی می توان تحول های خوبی را در حوزه فرهنگی و معنوی و دینی ایجاد کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: دین اسلام شیرین است و باید این شیرینی و حلاوت را به نسل جوان بشناسانیم در برخی از ادیان رسوم های غیر منطقی وجود دارد در حالی که بسیاری از آئین های دینی و اسلامی سخن از محبت و وحدت و مهربانی دارد.
وی عنوان کرد: هجمه های زیادی علیه دین ما وجود دارد و گاهی با شبهات دینی و فکری جوانان را تحت تاثیر قرار می دهند در این راستا روحانیون هم باید در فضای مجازی حضور داشته باشند.
بر اساس این گزارش؛ دیدار با حجت الاسلام قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز و حضور در نماز و درس اخلاق حضرت آیت الله جوادی آملی از برنامه های جانبی دوره آموزشی ائمه جماعات به میزبانی جمعیت هلال احمر استان قم بود.
یادآور می شود؛ دوره آموزشی ائمه جماعات به همت نمایندگی دفتر ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان قم، با حضور ائمه جماعات از ۸ استان، به مدت دو روز در استان قم برگزار شد.