اخبار / استانی

برگزاری دوره های آموزشی جمعیت هلال‌احمر در استان های قم،هرمزگان،یزد و کرمان

دوره های آموزشی و بازآموزی جمعیت هلال احمر در این هفته در اردکان، خمیر، قم و سیرجان برگزار شد.

۱ ماه قبل

برگزاری دوره های آموزشی جمعیت هلال‌احمر در استان های قم،هرمزگان،یزد و کرمان

برگزاری دوره امداد و کمک‌های اولیه ویژه معلمان پایه اول ابتدایی در شهرستان اردکان

جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان با همکاری آموزش و پرورش شهرستان، دوره آموزشی امداد و کمک‌های اولیه ویژه معلمان ابتدایی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ جواد کمال آبادی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان اظهار کرد: با توجه به بروز حوادث، بلایا و سوانح در کشور و قرار داشتن ایران در مجموعه ۱۰ کشور حادثه‌خیز جهان و لزوم توجه جدی و زیربنایی به آموزش‌های بشردوستانه، امدادی و اقدامات پیشگیرانه از آسیب‌ها و تلفات ناشی از آن به خانواده‌ها و به‌ویژه کودکان که بیشترین قربانیان حوادث به شمار می‌آیند و همچنین با همکاری آموزش و پرورش اقدام به برگزاری دوره‌های امداد و کمک‌های اولیه ویژه معلمان دوره ابتدایی این شهرستان کردیم.

وی گفت: این دوره با هدف آموزش و ارتقای آگاهی عمومی و آموزش همگانی معلمان در زمینه فعالیت‌های امدادی و عام‌المنفعه برگزار شد و ۴۰ نفر از معلمان دوره ابتدایی در این دوره آموزشی با نحوه امدادرسانی در موضوعاتی چون خفگی‌ها، پانسمان و بانداژ، شکستگی‌ها، آتل بندی، CPR، زخم‌ها، خونریزی‌ها، سوختگی، مسمومیت‌ها، گزیدگی‌ها و… آشنا شدند.

  برگزاری دوره تخصصی پایه حمایت روانی ویژه نجاتگران هلال احمربندرخمیر

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان هرمزگان از برگزاری دوره های تخصصی پایه حمایت روانی ویژه نجاتگران هلال احمر شهرستان خمیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ احمد رئیسی گفت: کارگاه آموزشی دوره تخصصی پایه حمایت روانی در شهرستان بندر خمیر با شرکت ۳۵ نفر از نجاتگران رویدر ظرف مدت سه روز برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این دوره گفت: تربیت امدادگران متخصص برای ارائه خدمات حمایت های روانی و اجتماعی در حوادث و سوانح ازجمله اهداف برگزاری است.

رئیسی عنوان کرد: مباحث مطرح شده در دوره تخصصی حمایت های روانی و اجتماعی شامل پیامدهای روانی و اجتماعی حوادث، شناخت گروههای آسیب پذیر، واکنش ها و اختلالات روانی شایع پس از وقوع حادثه و استرس و مدیریت آن در زمان حادثه، واکنش‌‌های روانی افراد به سوانح، سلامت روانی زنان، کودکان، سالمندان و گروه‌‌های آسیب‌پذیر بود.

برگزاری دوره ضمن خدمت برنامه ریزی و اقدام در بحران ویژه مدیران استان قم
دوره ضمن خدمت برنامه ریزی و اقدام در بحران ویژه مدیران استان قم در محل مدیریت آموزش و پژوهش توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دوره ضمن خدمت برنامه ریزی و اقدام در بحران ویژه مدیران استان در محل مدیریت آموزش و پژوهش توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با هماهنگی استانداری قم برگزار شد.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: در این دوره که بیش از ۶۰ تن از مدیران پایه و میانی حضور داشتند، رئیس اداره آموزش و پژوهش جمعیت استان به عنوان مربی کلاس اعزام شده و به ارائه مباحثی همچون برنامه ریزی در بحران، جایگاه آن در چرخه مدیریت بحران، فرایند برنامه ریزی کارآمد، برنامه آمادگی فوری، کارکردهای برنامه ریزی و… پرداخت.
محمدرضا بهرامی، با اشاره به اهمیت توانمندسازی مدیران استانی در زمینه بحران افزود: آمادگی مدیران استانی در زمان وقوع حوادث احتمالی و پیش آن، موجب کاهش آسیب ها و برنامه ریزی مطلوب در مقابله با بحران ها می شود.

برگزاری دوره های ضمن خدمت آمادگی عملیاتی برای شرایط اضطراری در قم

به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم دوره ضمن خدمت کارکنان جمعیت با عنوان آمادگی عملیاتی برای شرایط اضطراری ویژه ۳ گروه از پرسنل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ به همت معاونت آموزش و پژوهش جمعیت استان قم، دوره ۸ ساعته اولین گروه ضمن خدمت کارکنان جمعیت با عنوان آمادگی عملیاتی برای شرایط اضطراری برگزار شد.

محمدرضا بهرامی افزود: این دوره پس از اخذ مجوز استان از معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت، برگزار می شود و با توجه به لزوم حضور و استفاده اکثر همکاران از آموزشهای کاربردی این دوره، حضور کارکنان در ۳ دوره شامل: یک دوره برای خواهران و دو دوره برای برادران سازماندهی شده است.
وی تصریح کرد: مباحث کاربردی این دوره شامل؛ احیای قلبی ریوی، پانسمان و بانداژ، پناه گیری، چادر زنی و اطفاء حریق است در پایان دوره گواهینامه ضمن خدمت ۸ ساعته برای شرکت کنندگان صادر می شود.

 

بهره مندی بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای جوانان هلال احمر سیرجان از دوره های آموزشی و بازآموزی امدادی

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان از بهره مندی بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای جوانان این جمعیت از دوره های آموزشی و بازآموزی امدادی در قالب طرح شوق رویش خبر داد.

مجید عرب قهستانی گفت: چگونگی گذران اوقات فراغت در نوجوانان و به ویژه جوانان، به دلیل ورود ناگهانی آنان به اجتماع و در نتیجه افزایش احتمال بروز رفتارهای نامتعادل و پر خطر در این اوقات، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی افزود:به منظور غنی سازی اوقات فراغت، جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان کلاس های آموزشی و بازآموزی امدادی برای اعضای جوانان در طی ۳ دوره برگزار کرده است.

 وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه جمعیت هلال احمر شهرستان با سازمان آتش نشانی سیرجان خاطرنشان کرد: ۲ دوره آموزشی “اصول و مبانی اطفاء حریق” با هدف ارتقای توان مهارتی ویژه ۶۰ نفر از اعضای جوانان خواهر و برادر این جمعیت به مدت ۶ روز برگزار شد.

قهستانی با اشاره به برگزاری یک دوره بازآموزی امداد و کمک های اولیه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: ۵۰ نفر از اعضای جوانان هلال احمر سیرجان نیز از آموزه های امدادی این دوره بهره مند شدند.