اخبار / استانی

برگزاری سومین دوره آموزش «آمادگی در برابر مخاطرات» در گیلان

سومین دوره آموزش ” آمادگی در برابر مخاطرات ” ویژه مسئولان و دبیران خانه های هلال جمعیت هلال احمر شهرستان های لنگرود، املش و رودسر با حضور ۲۶ نفر برگزار شد.

۲ ماه قبل

برگزاری سومین دوره آموزش «آمادگی در برابر مخاطرات» در گیلان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، بهزاد پرستش گفت: در این دوره ها  نحوه و هدف شکل گیری خانه های هلال و ارتقای آمادگی جامعه در برابر مخاطرات از موضوعات کلیدی، کاربردی و کارگاهی است که به مسئولان و دبیران خانه های هلال این ۳ شهرستان آموزش داده می شود.

وی با بیان این که آموزش مسئولین خانه های هلال در جهت افزایش توانمندی جامعه روستایی  و افزایش تاب آوری جامعه می باشد گفت: در این دوره  ۱۳دهیار و ۱۳دبیر خانه هلال از شهرستان  های لنگرود ، املش و رودسر حضور دارند .

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان با بیان این که در گیلان ۱۶۷ خانه هلال داریم که امروز سومین دوره ویژه شهرستان های املش، لنگرود و رودسر برگزار شد، گفت: خانه های هلال شعب به ۶ منطقه تقسیم و ۳۳۴ تن در این دوره ها شرکت می کنند که محور آموزش ها بر پایه پیشگیری و آمادگی در موضوعات مختلف از جمله تصادفات، سیلاب و زلزله برنامه ریزی شده است .

وی افزود: از  آنجا که بیشتر مسئولان خانه های هلال دوره های آموزش اولیه از جمله احیای قلبی دیده اند در این دوره ها تلاش می شود مدیریت بحران را آموزش دهیم  و با توجه به حوادث اخیر کشور سعی می کنیم به صورت تخصصی تر مدیران خانه های هلال این آموزش ها را فرا گیرند.

پرستش گفت: با توجه به اهمیت آموزش عمومی یکی از این موضوعات مهم، آموزش تخصصی مدیریت بحران به مسئولان و دبیران خانه های هلال و گسترش آموزش توسط آنان در روستاها و بخش ها است.