به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایلنا، سید رضا میرکریمی، دبیر سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در نشست خبری سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم با ابراز همدردی با هموطنان آسیب دیده از سیل افزود: همه ما با مردم آسیب دیده از سیل همدردیم و دلمان پیش آنهاست. جشنواره در تفاهم با هلال احمر به عنوان سفیر مهربانی این جمعیت انتخاب شده است تا هم در سال های آینده برای پیشگیری و آموزش، فیلم هایی در این باب داشته باشد و هم در جامعه جهانی جمعیت هلال احمر را معرفی کند. ضمن این که همه عواید حاصل از بلیت فروشی و فروش محصولات فرهنگی در جشنواره به سیل زدگان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه نمی توانیم سیل را لزوما یک بلا بدانیم زیرا دست کم کشورمان سیراب شده است، گفت: امسال با کمک شهرداری تهران و منطقه ۶، ۱۱ و ۱۲ سعی کردیم که فضای عمومی شهری را برای نشاط جمعی و آشنایی مردم با سینما ایجاد کنیم در همین زمینه در گذر برادران مظفر در کنار خیابان فلسطین چند شب برنامه خواهیم داشت.

وی گفت: بودجه جشنواره سال گذشته حدود ۸ میلیارد تومان بود و امسال بودجه حدود ۱۰ درصد افزایش یافته که با توجه به گرانی‌های اخیر رقم بالایی نیست و‌ ما مجبور شدیم بخشی از فعالیت‌های خود را کم‌ کنیم.  سال گذشته جشنواره بسیار پررونق بود و همین مسئله مسئولیت ما را بیشتر کرد. دبیرخانه ما چهار سال است که ثابت است و دایم فعالیت می‌کند. البته سال سختی داشتیم و بخشی از مشکلات مانند تحریم، مناسبات فرهنگی را تحت تاثیر خود قرار داد. ما هم برای پرداخت حق پخش فیلم‌ها و‌ حتی خرید بلیت برای مهمانان با مشکلات زیادی روبرو شدیم. حتی  یک تلاش سازمان‌یافته در روزهای اخیر به دنبال انصراف حضور مهمانان خارجی به ایران صورت گرفت.

میرکریمی افزود: بخشی از بودجه جشنواره از طریق وزارت ارشاد و بخش عمده دیگر آن از طریق حامیان جشنواره تامین شد. خوشبختانه دکتر انتظامی اعتقاد خوبی به جشنواره جهانی دارند و حدود ۵ میلیارد تومان از طریق وزارت ارشاد در اختیار جشنواره قرار گرفت.