اخبار / استانی

اجرای طرح «دست‌های مهربان» در کانون غنچه‌های هلال خراسان جنوبی/ آموزش خدمات بشردوستانه به ۱۶۵۰ کودک

معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از فعالیت ۶۵ کانون غنچه های هلال در سطح استان خبر داد و افرود: ۱۶۵۰کودک عضو این کانون ها بوده و آموزش های مختلفی را فرا می گیرند.

۲ هفته قبل

اجرای طرح «دست‌های مهربان» در کانون غنچه‌های هلال خراسان جنوبی/ آموزش خدمات بشردوستانه به ۱۶۵۰ کودک

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، فائزه موهبتی، با اشاره به اقدامات مختلف حوزه جوانان هلال احمر استان بیان کرد: این حوزه اقشار مختلف جامعه در گروه های سنی مختلف را به عضویت کانون های مختلف در می آورد و برنامه هایی متعددی را اجرایی می کند.

وی با بیان اینکه عضویت در این جمعیت از  پنج سالگی آغاز می شود، گفت: کودکان پنج تا هفت سال در مهد کودک ها تحت عنوان «کانون غنچه های هلال» به عضویت جمعیت در می آیند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در طول سال برنامه هایی در دو بخش شامل اقدامات بشردوستانه و آموزش های امدادی و کمک های اولیه برای غنچه های هلال اجرایی می شود.

وی بیان کرد: در بخش اقدامات بشردوستانه مباحثی مانند اهمیت و روش های کمک به دیگران و اجرای طرح «دست های مهربان» مطرح می شود.

موهبتی افزود: همچنین در بخش امدادی آموزش هایی مانند آشنایی کودک با کمک های اولیه، پناه گیری در مواقع بحران و خروج اضطراری در سطح سن خودشان ارائه می شود.

وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در هفته کودک بیان کرد: برپایی استگاه نقاشی، ملاقات با کودکان بیمار، برگزاری جشنواره بادبادک ها و برپایی ایستگاه قصه گویی در مهد کودک ها از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

موهبتی با بیان اینکه طی هفته کودک سال گذشته ۳۵ ایستگاه نقاشی در سطح استان برپا شده است، گفت: همچنین ۳۰۰۰ اثر توسط کودکان به این ایستگاه ها تحویل داده شد.

موهبتی از اجرای طرح «دست های مهربان» طی هفته کودک سال جاری در استان خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح کودکان اسباب بازی ها و نقاشی هایشان را به مراکز پیش بینی شده تحویل می دهند و اسباب بازی های جمع آوری شده در قالب کاروان نیکوکاری توسط اعضای جوان و دانشجویان هلال احمر در بین کودکان محروم روستاهای مرزی توزیع می شود.

به گفته موهبتی پیش بینی می شود بیش از ۱۰۰۰ نفر از غنچه های هلال خراسان جنوبی در برنامه های هفته کودک شرکت کنند.