اخبار / استانی

برگزاری مانور «ایمنی و آمادگی در برابر زلزله» در مشهد

مانور ایمنی و آمادگی در برابر زلزله به میزبانی دبیرستان شاهد عترت مشهد و با اجرای برنامه های مختلف امدادی توسط گروه دادرس دانش آموزی انجام شد .

۲ ماه قبل

برگزاری مانور «ایمنی و آمادگی در برابر زلزله» در مشهد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان خراسان رضوی، در این مانور عملیات اطفای حریق ، تخلیه اضطراری و پناهگیری دانش آموزان ،ورود نیروهای پیشرو امدادی ، تخلیله اضطراری از ارتفاع ، ورود تیم آنست ( سگهای زنده یاب ) حمل و انتقال مصدومان با برانکارد به چادرهای درمان اضطراری و نقاط ایمن انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، در حاشیه برگزاری این مانور با اشاره به طرح مشترک هلال احمر و آموزش و پرورش با عنوان دادرس در مدارس ، اظهار کرد : تعداد ۲۰ هزار دانش آموز در طرح دادرس مهارت های ۷ گانه آموزش های اولیه امدادی به دانش آموزان آموزش ارائه می شود تا به آگاهی و آمادگی لازم بتوانند در مواقع بروز حوادث و بحران ها ، به خود و خانواده خود کمک کرده و نیز یاری رسان حادثه دیدگان باشند.

سید مجتبی احمدی ،گفت: این آموزش‌ها و مهارت‌ها در قالب المپیادها برگزار می‌شود و دبیرستان شاهد عترت در ناحیه ۴ آموزش و پرورش مشهد حائز رتبه برتر بوده که امروز این مانور ایمنی در این مدرسه برگزار شده است.