اخبار / استانی

برگزاری نخستین جلسه استانی دبیران باشگاه امدادگران و نجاتگران استان کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در اولین جلسه استانی دبیران باشگاه امدادگران و نجاتگران بر نقش و جایگاه مهم این باشگاه در حوزه امدادونجات تاکید کرد.

۲ ماه قبل

برگزاری نخستین جلسه استانی دبیران باشگاه امدادگران و نجاتگران استان کرمان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح گفت: اولین جلسه استانی دبیران باشگاه امدادگران و نجاتگران در سال جاری با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، معاون امدادونجات و دبیران باشگاه امدادگران و نجاتگران هلال احمر سراسر شعب استان در محل ساختمان ستادی جمعیت هلال احمر کرمان تشکیل شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، در این جلسه با اشاره به نقش موثر و مهم سازمان امداد و نجات گفت: راه اندازی باشگاه امدادگران با هدف شناسایی، ساماندهی و تقویت ظرفیت های تخصصی امدادگران و نجاتگران بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

 فلاح با تاکید بر این که طیف گسترده ای از فعالیت های موثر و موفق با وجود شبکه ای کارآمد در بستر جامعه به ظهور رسیده است، گفت: راه اندازی و فعالیت باشگاه امدادگران یکی از فرصت های ارزشمندی است که موجب تحول‌های مثبت و مفیدی در حوزه امدادونجات شده است.

وی با اشاره به اینکه باشگاه امدادگران فرصت طلایی برای ارتقای امدادگران و نجاتگران است، گفت: مباحث مهمی از قبیل جذب، آموزش، همفکری، توانمندسازی، سازماندهی، هم‌اندیشی، مهارت‌افزایی، توسعه خدمات داوطلبانه، مسئولیت پذیری در باشگاه امدادگران باید مورد توجه قرار گیرد تا شاهد نقش آفرینی موثر همه امدادگران در این ساختار باشیم.

 وی، گسترش فرهنگ فعالیت داوطلبانه، روحیه ایثار و امدادگری در سطح جامعه، یکی دیگر از اهداف مهم باشگاه امدادگران دانست و گفت: امیدوارم با همت شما دبیران سختکوش و پرتلاش با افزایش دوره های آموزشی و بازآموزی، کسب مهارت ها و تجهیزات تخصصی کافی؛ شاهد پاسخگویی هرچه بهتر و سریع به حوادث، سوانح و به حداقل رساندن آسیب های ناشی از حوادث باشیم.

 فلاح گفت: در جمعیت هلال احمر استان کرمان بیش از ۲۶۰۰ امدادگر و نجاتگر فعالیت می کنند که از این تعداد بیش از ۱۱۰۰ نفر خواهر و بیش از ۱۴۵۰ نفر برادر در درجات مختلف امدادگری و نجاتگری ساماندهی شده اند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان به اجرای برنامه های منظم آموزشی، توان افزایی و تفریحی با هدف ایجاد انگیزه و جذب امدادگر اشاره کرد و گفت: شما دبیران به عنوان نماینده امدادگران می بایست زمینه بکارگیری و مشارکت همه نجاتگران و امدادگران را در عملیات های امدادی فراهم کنید.

 در این جلسه دبیران با بیان مشکلات باشگاه شهرستان مربوطه، نظرات و پیشنهادات خود را در جهت رفع مشکلات بیان کردند و در پایان این مراسم از ۶ نفر از دبیران برتر شهرستان ها تجلیل شد.