اخبار / ستادی

برگزاری نخستین نشست تخصصی مددکاران داوطلب جمعیت هلال‌احمر/ توسعه خدمات مددکاری هلال‌احمر در استان‌ها به منظور تسریع در خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان

معاون منابع داوطلبی و خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از برگزاری نخستین نشست تخصصی مددکاران داوطلب جمعیت هلال احمر در هفته آتی خبر داد و افزود: در این نشست ۱۶۰ مددکار داوطلب منتخب از استان ها، آموزه‌های خود را برای توسعه خدمات مددکاری در خانه‌های هلال سراسر کشور، به روز رسانی می کنند.

۴ هفته قبل

برگزاری نخستین نشست تخصصی مددکاران داوطلب جمعیت هلال‌احمر/ توسعه خدمات مددکاری هلال‌احمر در استان‌ها به منظور تسریع در خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، علیرضا سلیمی با اشاره به سابقه  ارائه خدمات مددکاری از سوی جمعیت هلال احمر در مواقع بحران و شرایط عادی، افزود: هدف از برگزاری چنین نشست هایی، دستیابی به مشارکت ساختارمند مددکاران داوطلب و توسعه کیفی و کمی خدمات مددکاری جمعیت هلال احمر در خانه های هلال استان ها مطابق با استانداردهای روز است.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما در حوزه خدمات اجتماعی این بوده که با آموزش مددکاران داوطلب بتوانیم نیازهای افراد آسیب پذیر و آسیب دیده از حوادث را رصد و سپس با تقویت سیستم استحقاق سنجی، خدمات مطلوبی را در زمینه های حمایت روانی، معیشتی و درمانی به آن ها ارائه کنیم.

معاون منابع داوطلبی و خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: مددکاران شرکت کننده در این نشست بر اساس میزان فعالیت و مشارکت فعال در برنامه های عام المنفعه جمعیت هلال احمر انتخاب شده اند و قرار است علاوه بر سرفصل های آموزشی در نظر گرفته شده، درس آموخته های مددکاران داوطلب فعال در سیل اخیر کشور را مرور کنند.

بنا به گفته وی، آموزش پایه داوطلبی، آشنایی با نحوه تشکیل خانه های داوطلب تخصصی مددکاری در استان ها، نحوه اجرای چارت تشکیلاتی و شرح وظایف و عملکرد اعضای داوطلب خانه های هلال در استان ها به عنوان سرفصل هایی است که مددکاران در این نشست فرامی گیرند.

نخستین نشست تخصصی مددکاران داوطلب جمعیت هلال احمر، روز ۲۶ آبان ماه به مدت یک روز در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر برگزار می شود.