اخبار / استانی

برگزاری نشست مربیان پروژه مین و مواد منفجر نشده در اهواز

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به زخمی و مجروح شدن چند نفر در چند هفته گذشته در برخی شهرهای استان در اثر انفجار مین بیان کرد: این مسئله نشان می‌دهد که هنوز نیازمند آموزش در این حوزه برای جلوگیری از بروز تلفات بیشتر هستیم.

۳ ماه قبل

برگزاری نشست مربیان پروژه مین و مواد منفجر نشده در اهواز

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در جمع مربیان پروژه مقابله با مین و مواد منفجرنشده اظهار کرد: در راستای برنامه های جمعیت هلال‌احمر پس از جنگ به دلیل تغییرات در عراق نتوانستیم نقشه مین گذاری ها را از عراقی ها بدست آوریم.

وی افزود: این کار عراقی ها، مشکلات زیادی را در حوزه مین زدایی برای ما فراهم کرده است و متأسفانه به طور مکرر در مناطق آلوده، تلفات جانی داریم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان تصریح کرد: در حوزه مین زدایی کارهای بزرگی توسط هلال‌احمر انجام شده است.

دکتر خدادادی با اشاره به زخمی و مجروح شدن چند نفر طی چند هفته گذشته در برخی شهرهای استان، بیان کرد: این مسئله نشان می‌دهد که هنوز نیازمند آموزش در این حوزه برای جلوگیری از بروز تلفات بیشتر هستیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان ادامه داد: بیان آمار تلفات مین و نشان دادن عواقب آن به صورت تصویری به کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی می تواند تأثیر بسیار مهمی بر توجه مردم به عواقب مین داشته باشد.

خدادادی گفت: به آموزش زبان های خارجی به ویژه انگلیسی برای امدادگران و نجاتگران در بحث کمک رسانی در حوزه مین زدایی باید توجه ویژه شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، در این نشست که در مجمتع امدادی جنوب غرب کشور در اهواز برگزار شد، مربیان پروژه آگاهی از خطرات مین و مواد منفجر نشده نقطه نظرات خود را ارائه کردند.