اخبار / استانی

برگزاری ۲۱ کارگاه عملی دوره‌های تکمیلی امداد و نجات خواهران در قم

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، از برگزاری ۲۱ کارگاه عملی برای دوره های تکمیلی خواهران فراگیر خبر داد.

۳ ماه قبل

برگزاری ۲۱ کارگاه عملی دوره‌های تکمیلی امداد و نجات خواهران در قم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمدرضا بهرامی گفت: این کارگاه‌ها در مدرسه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تشکیل شد ،۷ کارگاه عملی برای فراگیران خواهر دوره های تکمیلی در ۳ گروه کاری، در مجموع ۲۱ کارگاه عملی برگزار شد.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، گفت: ۶۵ نفر از فراگیران شرکت کننده این دوره های تکمیلی با شرکت در این کارگاه های عملی با امدادرسانی در شرایط سخت و اردوگاهی آشنا شده و تجربه عملی مفیدی را به دست آوردند.

 

وی بیان کرد: آشنایی با تجهیزات و روش های مهار آتش، نجات مصدوم در ارتفاع و عمق، آشنایی با روشها و تجهیزات انتقال و حمل مصدوم در حوادث و سوانح مختلف، آشنایی با آمبولانس و تجهیزات نجات و احیاء مصدوم و اقدامات پیش بیمارستانی لازم، اصول پیمایش و جهت یابی در سوانح و حوادث، چادرزنی، اسکان اضطراری و برپایی اردوگاه از مباحث آموزشی این کارگاههای آموزشی است.

آموزش کمک های اولیه در همایش یاوران حج منطقه قم


از سوی معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم، مباحث کمک های اولیه ویژه حجاج به زائران حج تمتع ۹۸ و مسئولان کاروان ها ارائه شد.
محمدرضا بهرامی با اعلام این خبر گفت: با هماهنگی سازمان حج و اوقاف استان قم و به همت معاونت آموزش و پژوهش هلال احمر، مباحث کمک های اولیه ویژه حجاج، به زائران حج تمتع ۹۸ و مسئولان کاروان ها آموزش داده شد.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم گفت: ۱۵۰ نفر از حجاج و مسئولان کاروان حج استان قم ضمن مشارکت در همایش یاوران حج منطقه قم که در محل دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد، با آموزش عملی احیاء قلبی، ریوی (CPR) و کمکهای اولیه شوک و غش و … آشنا شدند.