اخبار / استانی

بهره‌مندی ۲ هزار سمنانی از خدمات هلال‌احمر با اجرای طرح پنجره‌های امید

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: ۲ هزار و ۲۱۲ نفر از خانواده های آسیب دیده و آسیب پذیر در نیمسال اول ۹۸ از کمک خیران و نیکوکاران این جمعیت در طرح ملی پنجره های امید بهره مند شدند.

۲ ماه قبل

بهره‌مندی ۲ هزار سمنانی از خدمات هلال‌احمر با اجرای طرح پنجره‌های امید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان؛ ابراهیم احسانی با اشاره به طرح‌های حمایتی و انسان‌دوستانه جمعیت هلال احمر سمنان، افزود: طرح «پنجره های امید» از نیمه دوم سال ۱۳۹۱ با هدف گشایش روزنه های امیدبخش به روی خانواده های آسیب دیده و آسیب پذیر و تامین نیازمندی های آنان در زمینه های درمان و معیشت در حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر به عنوان یک طرح ملی آغاز شد.

وی بیان کرد: در ۶ ماه ابتدایی امسال ۸۰ نفر از حامیان در اجرای این طرح سهیم بودند که با مشارکت آنان بیش از ۲ میلیارد و ۸۶ میلیون ریال برای خدمت به خانوده های آسیب پذیر کمکهای نقدی و غیرنقدی جمع آوری شد.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان افزود: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن حمایت مالی و یا ارائه خدمتی برای همیاری افراد و خانواده های کم برخوردار شامل کودکان و زنان بی سرپرست و بیماران سخت علاج، امید به زندگی را برای هم استانی های بیمار و نیازمند به ارمغان می آورند.

وی گفت: خدمات حمایتی «حامیان سلامت» در این طرح شامل تقبل هزینه های دارو و درمان، بستری طبی و جراحی تهیه تجهیزات توانبخشی مورد نیاز بیماران سخت علاج و نیازمند است و به ۴۲۰ نیازمند به ارزش ۸۴ میلیون ریال از سوی خیران استان سمنان کمک شد.

احسانی اظهار کرد: خدمات حمایتی «حامیان کرامت» نیز در این طرح شامل تقبل هزینه های اجاره و تهیه مسکن خانواده های کم بضاعت، تامین جهیزیه عروسان کمتر برخوردار و پرداخت کمک هزینه های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان مناطق محروم استان سمنان بود.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان یادآور شد: یک هزار و ۷۹۲ نیازمند تحت پوشش کمک ۲ میلیارد و ۲ میلیون ریالی خیران در بخش حامیان کرامت قرار گرفتند.