اخبار / استانی

بهره‌مندی ۱۵ هزار نفر در اردبیل از آموزش‌های امدادی هلال‌احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: در نیمه اول سال جاری برای ۱۵ هزار نفر از مردم استان در شهرستان های مختلف دوره های آموزشی برگزار کرده ایم.

۲ هفته قبل

بهره‌مندی ۱۵ هزار نفر در اردبیل از آموزش‌های امدادی هلال‌احمر
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، افشین یگانه در سفر به اردبیل با بیان این مطلب افزود: این کار سبب می شود که قسمتی از هزینه ها توسط خود جمعیت هلال احمر تامین شود.
وی ایجاد درآمد داخلی را از برنامه های جمعیت هلال احمر کشور برشمرد و گفت: دنبال برنامه ریزی برای ایجاد درآمد پایدار در جمعیت هلال احمر هستیم.
یگانه با اشاره به اینکه اعضای جمعیت هلال احمر باید خودشان در سامانه ثبت نام کنند، گفت تاکنون شاهد بوده ایم که ثبت نام اعضا در سامانه توسط جمعیت هلال احمر انجام شده است که باید خود اعضا به صورت اینترنتی در این سامانه ثبت نام کنند. در روزهای آینده اطلاع رسانی برای اعضای جمعیت هلال احمر کشور انجام می شود تا خودشان ثبت نام کنند.
مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان های جمعیت هلال احمر افزود: به دنبال این هستیم که صدور کارت عضویت اعضا را از حالت متمرکز در آورده و این مسئولیت را به استان ها واگذار کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز گفت: تعیین مختصات تمام نقاط استان اردبیل در ۳ قالب انجام شده است و بر اساس آن مختصات تمامی شهرها، بخش ها و روستاهای استان را احصا کرده ایم تا در وقوع حوادث دچار سردرگمی نشویم.
رامین معبودی با بیان اینکه فروردین ماه سال جاری برای ۳۵۰ نفر از اعضای شورای مدیریت بحران استان اردبیل دوره آموزشی برگزار کردیم، افزود: در نیمه اول سال جاری برای ۱۵ هزار نفر از مردم استان اردبیل در شهرستان های مختلف دوره های آموزشی برگزار کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان اردبیل آموزش را به داخل ادارات و پادگان ها برده است، تصریح کرد: تاکنون ۴۰ اداره برای برگزاری دوره آموزشی جمعیت هلال احمر به کارکنان اعلام آمادگی کرده اند که برای ۲۳ اداره این دوره ها را برگزار کردیم و علاوه بر آن ها برای سربازان پادگان های شهرستان های اصلاندوز و مشگین شهر هم دوره های آموزشی برگزار شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه کلینیک تخصصی دندانپزشکی در درمانگاه هلال احمر راه اندازی شده و ۳ دندانپزشک در آن به ارائه خدمات مشغول هستند، افزود: کلینیک رفتاردرمانی نیز راه اندازی شده و کلینیک گفتار درمانی هم تا پایان ماه جاری راه اندازی می شود و به دنبال راه اندازی درمانگاه تخصصی دیابت هم هستیم.
حجت الاسلام سیدعلی فاطمی نیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: این دفتر مسئولیت های فرهنگی و نظارتی مختلفی دارد که تلاش می کنیم در هر دو زمینه فعالیت های مختلفی انجام دهیم.
فاطمی نیا افزود: هم اکنون در ۱۰ شعبه جمعیت هلال احمر در شهرستان های استان اردبیل نماز جماعت برگزار می شود و این در حالی است که در برخی استان های بزرگ تر از استان اردبیل این تعداد نماز جماعت برگزار نمی شود.
بازدید از پروژه تجاری و جمعیت هلال احمر شهرستان گرمی و حضور در جلسه هیات مدیره استان از برنامه های اولین سفر استانی مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان ها بود.