اخبار / استانی

بهره‌مندی ۷ هزار و ۸۰۲ حادثه دیده از خدمات امدادی هلال‌احمر اصفهان

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اشاره به انجام ۹۶۹ مورد عملیات امدادرسانی از ابتدای سال جاری، از کمک رسانی این جمعیت به ۷ هزار و ۸۰۲ حادثه دیده در سه ماه گذشته خبر داد.

۲ ماه قبل

بهره‌مندی ۷ هزار و ۸۰۲ حادثه دیده از خدمات امدادی هلال‌احمر اصفهان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ دکتر محسن مومنی با بیان این خبر گفت: در سه ماهه نخست امسال، ۹۶۹ حادثه به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری” (EOC ) هلال احمر استان اصفهان گزارش شده است.

وی افزود: از این تعداد ۳۵۴ مورد حوادث جاده ای، ۲۴۴ مورد خدمات حضوری، ۱۵ مورد حوادث ساحلی، ۵۲ مورد سیل و آبگرفتگی، ۴۴ مورد صنعتی و کارگاهی، ۱۹۷ مورد حادثه شهری و ۴۴ مورد حوادث کوهستان، ۵ حادثه برف و کولاک، ۳ مورد خدمات مناسبتی، ۲ حادثه هوایی، ۲ حادثه طوفان، ۳ مورد ریزش آوار، ۱ مورد رانش زمین و ۱ مورد رعد و برق بوده است.

دکتر مومنی اظهار کرد: در این مدت به ۱۷۱ نفر از مصدومان این حوادث، خدمات درمان سرپایی ارائه شد و همچنین ۶۴۲  نفر از مصدومان نیز به نزدیک ترین مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان افزود: در جریان عملیات های امداد و نجات در سه ماهه نخست امسال، یک هزار و ۲۵۱ تیم عملیاتی به استعداد ۳ هزار و ۹۲۵ نجاتگر داوطلب و پرسنل امدادی و با پشتیبانی ۸۴۵ دستگاه آمبولانس، به ارائه خدمات امداد و نجات به هموطنان و مسافران سطح استان پرداختند.