اخبار / استانی

بهره مندی بیش از ۱۱۷ هزار مسافر از خدمات پست های امداد نوروزی استان آذربایجان شرقی

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۱۱۷ هزار مسافر ازخدمات مختلف پست های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هلال احمر در این استان بهره مند شده اند.

۳ ماه قبل

بهره مندی بیش از ۱۱۷ هزار مسافر از خدمات پست های امداد نوروزی استان آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛دکتر فرزادکریمیان افزود: در طرح ملی خدمات ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر،که با هدف فرهنگ سازی برای کاهش حوادث جاده ای برگزار شد، بیش از ۱۱۲ هزار نفر به پست های ثابت مراجعه کردند و از خدمات این پست‌ها از قبیل دریافت نقشه و بروشورهای آموزشی بهره مند شده اند.

وی اظهار کرد:۴هزار و ۷۶۸ نفر نیز به پست های سیار در قالب طرح سحاب مراجعه و توسط جوانان دوچرخه سوار هلال احمر راهنمایی شده و یا خدمات امدادی دریافت کرده اند.

کریمیان افزود: بالغ بر ۴۰ هزار نفر با امضای میثاق‌نامه به کمپین بهرفت که رفتارهای ترافیکی و فرهنگ سازی و پرهیز از رانندگی در حالت خواب آلودگی را یادآوری می کند؛ پیوسته اند و بیش ۲۱ هزار نفر از خدمات ایستگاه سلامت اعم از تست فشار خون و قند خون بهره مند شده اند .

معاون جوانان هلال احمر استان آذربایجان شرقی افزود: ۶ هزار و ۲۸۳ کودک از خدمات فضاهای دوستدار کودک استفاده کرده اند و ۲ هزار و ۷۲۰ نفر نماز خود را در خیمه های نماز جوانان هلال احمر اقامه کرده اند.
معاون امور جوانان این استان تصریح کرد؛ در راستای فرهنگ سازی رفتارهای ترافیکی و نحوه برخورد با حوادث ، اقلام متعددی اعم از قبیل نقشه راه، بروشور، اقلام آموزشی و آگاه سازی بویژه درخصوص سیل و پناهگیری در زمان وقوع سیل، به همراه اقلام فرهنگی برای کودکان و سایر مسافران در پست های نوروزی جوانان در سطح استان توزیع شده است.
کریمیان خاطر نشان کرد  ؛ بیشترین مشارکت در اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از طرف اعضای کانون های جوانان با حضور یک هزار و ۲۳۴ تن بوده و حدود ۴۵۱ نفر از اعضای کانون های دانشجویی در این طرح مشارکت کرده اند.

کریمیان خاطر نشان کرد،۴۸ تن از اعضای کانون های دانش آموزی،  ۹ نفر از اعضای کانون های طلاب، ۴۹ نفر از اعضای کانون های روستایی و ۶۲ عضو از کانون های غنچه های هلال از دیگر حاضرین در پست های نوروزی سراسر استان آذربایجان شرقی بوده اند و همچنین ۶۶۹ تن از اعضای خواهران و یک هزار و ۱۸۴ تن از اعضای برادران بصورت نفر/ روز در این طرح مشارکت داشته اند.