اخبار / استانی

بهره‌مندی بیش از ۱۲ هزار نفر از طرح غنی‌سازی اوقات فراغت هلال‌احمر اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از حضور ۱۲ هزار و ۲۴۷ نفر در ۲۳۲ برنامه طرح غنی سازی اوقات فراغت این جمعیت در فصل تابستان خبر داد.

۴ روز قبل

بهره‌مندی بیش از ۱۲ هزار نفر از طرح غنی‌سازی اوقات فراغت هلال‌احمر اردبیل
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی با اعلام این خبر افزود: طرح غنی سازی اوقات فراغت جمعیت هلال احمر استان اردبیل با هدف غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در طول تابستان با رویکرد توانمندسازی آنان، برگزاری برنامه های آموزشی، بشردوستانه، فرهنگی و اجتماعی و مذهبی اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه این طرح در ۱۰ شعبه جمعیت هلال احمر استان اردبیل اجرا شده است، ادامه داد: اجرای طرح از اول تیرماه شروع و در ۳۱ شهریور پایان یافت.
معبودی با اشاره به اهداف این طرح گفت: فعال کردن کلیه امکانات و استفاده حداکثری اعضاء از امکانات موجود جمعیت هلال احمر، آشنایی اعضاء با اهداف و برنامه های جمعیت هلال احمر، توانمندسازی اعضاء در زمینه کسب مهارت های فنی و حرفه ای، شکوفایی استعدادها و رشد و تعمیق باورهای دینی، اخلاقی و رفتارهای اجتماعی جوانان و نوجوانان از جمله اهداف این طرح بود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: سالم سازی محیط جامعه از ناهنجاری های ناشی از بیکاری، توانمندسازی اعضا در زمینه کسب مهارت ها و ارتقای نشاط اجتماعی از دیگر اهداف طرح بود.
وی با اشاره به برنامه های آموزشی و توانمندسازی طرح غنی سازی اوقات فراغت افزود: برگزاری دوره های امداد و کمک های اولیه، پیشگیری از اعتیاد، مهارت های زندگی، مهارت های داوطلبی، نحوه برگزاری اردو برای کارشناسان معاونت امور جوانان استان، برگزاری کلاس های ورزشی و برگزاری دوره آموزشی بومینو با حضور استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل به تعداد ۴ هزار و ۹۳ نفر از جمله برنامه های آموزشی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان در طی اجرای این طرح بود.
به گفته معبودی، اعزام دانش آموزان منتخب دادرس خواهران و برادران به تعداد ۲۸ نفر به مسابقات کشوری المپیاد آماده در اردوگاه باهنر استان تهران و کسب مقام سومی در رشته احیای قلبی ریوی توسط خواهران و دو مقام سومی در رشته های اسکان اضطراری و پانسمان و بانداژ توسط برادران، شرکت در اردوهای کشوری، استانی و شهرستانی، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و شرکت در اردوی بشردوستی به تعداد ۴۴۰ نفر و  اجرای برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر، اهدای خون، هفته حجاب و عفاف، طرح با مهر تا مهرو برگزاری کاروان های نیکوکاری به تعداد ۳ هزار و ۳۰۹ نفر از برنامه های اجرا شده در سطح استان بود.
معبودی افزود: اجرای برنامه های دهه کرامت، هفته ازدواج و هیات های مذهبی حضرت علی اکبر(ع) از جمله برنامه های مناسبتی و مذهبی اجرا شده با حضور ۴ هزار و ۴۰۵ نفر در این طرح بود.