اخبار / استانی

بهره مندی بیش از ۱۴۲هزار و ۶۰۰ تن از خدمات بهداشتی و درمانی هلال احمر البرز

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز از ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و توانبخشی به بیش از ۱۴۲ هزار و ۶۰۰ تن در سال گذشته خبر داد. و افزود: این خدمات در بخش های داروخانه، فیزیوتراپی، ارتوپدی فنی، کاردرمانی، گفتار درمانی، خدمات پزشکی و واکسیناسیون به شهروندان خدمات ارائه می‌کند.

۱ هفته قبل

بهره مندی بیش از ۱۴۲هزار و ۶۰۰ تن از خدمات بهداشتی و درمانی هلال احمر البرز

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ دکتر ناصر چرخساز با اشاره به حضور یک هزار و ۳۱۴ تن در بخش فیزیوتراپی افزود: ۹هزار و ۸۵۲ جلسه فیزیوتراپی برای ۵۵۸ برادر و ۷۵۶ خواهر مراجعه کننده برگزار شد.

چرخساز درباره خدمات ارائه شده در مرکز ارتوپدی فنی جمعیت هلال احمر استان البرز اظهار کرد: همچنین ۳۰۰ جفت کفش و صندل و ۳۳۵ جفت کفش چرمی توسط این جمعیت توزیع شد.

وی با بیان این که این  از سوی این معاونت ،۳ وسیله کمک حرکتی ستون فقرات، ۲۵ ایمپلنت، ۱۳ بریس کوتاه و ۶ بریس بلند به مددجویان اهدا شد.افزود: ۱۲۴ مورد تعمیرات وسایل حرکتی و ۴۲ وسیله حرکتی مصنوعی توان بخشی مکانیکی توسط مرکز ارتوپدی فنی ارائه شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز درخصوص سایر خدمات معاونت بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: سال گذشته،  یک هزار و ۳۳۱ تن برای واکسیناسیون و ۱۴۰ هزار و ۸۸۳ تن به داروخانه این جمعیت مراجعه کردند و خدمات بهرمند شدند.

۹۳۲مورد عملیات امداد و نجات

بنا به همین گزارش معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز اظهار کرد:نجاتگران جمعیت هلال احمر استان البرز در سال گذشته به ۹۳۲ حادثه خدمات امدادی و درمانی ارائه کردند.

محمد حسین وطنی با اشاره به ثبت ۹۳۲حادثه در مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال احمر استان البرز افزود: نجاتگران البرزی در ۶۱۳ حادثه جاده‌ای، ۱۷ مورد برف و کولاک، ۱۱ مورد دریایی و ساحلی، ۹ مورد سیل و آبگرفتگی، ۱۴ مورد کارگاهی و صنعتی و ۹۲ حادثه کوهستان عملیات امداد و نجات انجام دادند.

وی با اشاره به این که  بیش از ۱۱۷ تن با مراجعه به پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری از خدمات امدادی بهرمند شدند. افزود:نجاتگران در ۱۹ برنامه مناسبتی و در ۳۵ مورد حادثه خدمات ارائه دادند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز با بیان این که ۵هزار و ۶۳۵ تن در این حوادث آسیب دیدند، اظهار کرد: عوامل امدادی پایگاه‌های سراسر استان ۶۵۶ مصدوم حادثه را به مراکز درمانی انتقال و ۲۰۴ مصدوم را بصورت سرپایی مداوا کردند.

وی تاکید کرد: ۹۷ تن در پایگاه‌ها بصورت موقت اسکان داده شدند و ۴۴ مورد عملیات رها سازی توسط نجاتگران ثبت شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بالگردهای جمعیت هلال احمر ۱۸ ساعت و ۲دقیقه سورتی پرواز داشتند تصریح کرد: ۲ عملیات امداد هوایی توسط بالگردهای جمعیت صورت گرفت و یک مصدوم نیز به مرکز درمانی انتقال داده شد.

وطنی خاطرنشان کرد: در جریان عملیات های امداد و نجات سال گذشته، ۱۱۸۱تیم عملیاتی با استعداد چهار هزار و ۲۳ نیروی کادر و داوطلب و با پشتیبانی ۹۷۳ دستگاه آمبولانس به هموطنان خدمات ارائه کردند.