اخبار / استانی

بهره مندی بیش از ۱۹۷۰ نفر از خدمات رایگان تیم های BHC و RDH هلال احمر

معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، از ارائه خدمات دارویی و بهداشتی، درمانی و آموزشی رایگان توسط تیم های BHC و RDH جمعیت هلال احمر به اهالی روستاهای ورزقان خبر داد.

۸ ماه قبل

بهره مندی بیش از ۱۹۷۰ نفر از خدمات رایگان تیم های BHC و RDH هلال احمر

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، دکتر سید هادی موسوی گفت: به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی؛ مانورعملیاتی منطقه ای سامانه های بهداشت و درمان اضطراری RDH -BHC هلال احمراستانهای شمال غرب کشور آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در روستاهای  شهرستان ورزقان برگزار و تیم های اعزامی به ارائه خدمات دارویی و درمانی و مشاوره ای رایگان به مدت یک روز پرداختند.

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: در این مانور سامانه RDH (بزرگترین بیمارستان سیار صحرایی جمعیت هلال احمر) آذربایجان شرقی در روستای کاسین در منطقه ازومدل جنوبی بخش مرکزی شهر ورزقان، سامانه BHC استان آذربایجان غربی در روستای صومعه دل، سامانه BHC استان اردبیل در روستای تخمدل و سامانه BHC استان زنجان در روستای جوشین در بخش خروانق شهر ورزقان مستقر شدند  .

دکتر موسوی  تصریح کرد: دراین تیم ها بیش از ۹۰ تن از عوامل درمانی و دارویی اعم از پزشکان متخصص جراح عمومی، متخصص بیهوشی، پزشک عمومی، کارشناسان پرستاری، مامایی، روانشناسی، دارویی، بهداشت محیط، تغذیه و تکنسین های دارویی و فنی ارائه خدمات کردند که در مجموع بالغ بر ۱۹۷۴ نفر از خدمات هلال احمر برخوردار شدند.

اجرای  کاروان نیکوکاری جوانان و کاروان سلامت داوطلبان و آموزش نجات در جاده

معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمراستان  ادامه داد: همزمان با برپایی بیمارستان سیار صحرایی آذربایجان شرقی  در کاسین، کاروان نیکوکاری جوانان و کاروان سلامت داوطلبان در مدرسه دخترانه روستای کاسین مستقر و اقدام به ارائه آموزش های امدادی و همچنین نحوه خروج از مدرسه به هنگام وقوع زلزله و بر پایی ایستگاه نقاشی کرده و نسبت به  توزیع لوازم التحریر در میان دانش آموزان اقدام شد. همچنین مربیان امداد و نجات استان دوره تخصصی نجات در حوادث جاده ای را با شرکت نجاتگران و امدادگران این شهرستان برگزار و شرکت کنندگان با مباحثی همچون کار عملی با تجهیزات امدادی از قبیل استفاده از جک های تلسکوپی در رها سازی مصدومین و استفاده از فک ئیدرولیک، ارزیابی مصدومین ترومایی، ارزیابی صحنه، مدیریت صحنه،  کمکهای اولیه آشنا شدند  .