اخبار / استانی

بهره مندی بیش از ۸ هزار مسافر نوروزی از خدمات ایمنی و سلامت هلال احمر استان البرز

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز با بیان این که از آغاز طرح امداد نوروزی تاکنون ۸۶ مورد حادثه در استان البرز رخ داده است، افزود: در ۱۸ روز گذشته ۴۸ مورد حادثه جاده‌ای، ۲ حادثه کوهستان،۴ حادثه شهری و ۱۰ مورد سیل و آبگرفتگی به مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال احمر استان البرز گزارش شده است.

۵ ماه قبل

بهره مندی بیش از ۸ هزار مسافر نوروزی از خدمات ایمنی و سلامت هلال احمر استان البرز

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز،دکتر چرخساز با اشاره به این که به ۷۱ مصدوم توسط عوامل امدادی پایگاه‌ها خدمات ارائه شد، اظهار کرد: نجاتگران، ۲۰مصدوم را بصورت سرپایی مداوا کردند و ۵۱ مصدوم را به مرکز درمانی انتقال دادند.

چرخساز درباره مراجعه حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای تصریح کرد: از ۲۲ مورد مراجعه حضوری به پایگاه‌ها، ۴ تن از هموطنان به دلیل آسیب جدی به مرکز درمانی منتقل شدند.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان البرز با اشاره به مصدومیت ۲ تن از هموطنان در حوادث شهری و انتقال آنها به مرکز درمانی، خاطرنشان کرد: ۲۰ تن از مسافران نوروزی نیز به دلیل شرایط نامناسب آب و هوایی با مراجعه به پایگاه‌ها اسکان یافتند.

 چرخساز همچنین درخصوص فعالیت اعضای جوانان در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی گفت: از آغاز این طرح تاکنون ۵۲۴ تن عضوکانون‌های جوانان، دانشجویی، غنچه‌ها، دانش‌آموزی، طلاب و روستایی در ۱۰پست ثابت به هموطنان و مسافران نوروزی خدمات بشردوستانه ارائه دادند.

 وی با یادآوری ارائه خدمات جوانان هلال احمر به ۸ هزار و ۸۸۸ هموطن در پست‌های ثابت افزود: در این مدت تیم‌های سحاب به ۹۳۳ تن خدمات امدادی ارائه کردند.

 این مقام مسئول هلال احمر البرز درباره خدمات ارائه شده در پست های امداد نوروزی این استان تصریح کرد: یک هزار و ۳۰۴ تن از مسافران با مراجعه به ایستگاه سلامت، فشارخون را کنترل و از اعضا توصیه های ایمنی، بهداشتی و جعبه کمک‌های اولیه دریافت کردند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز، با بیان این که در خیمه‌های نماز شهرستان‌ها، ۴۷۴نمازگزار اقامه نماز کردند و طلاب به سوالات شرعی هموطنان پاسخ دادند. افزود: بیش از ۲ هزار ۶۵۲  کودک فضای دوستدار کودک استفاده و در جشنواره نقاشی صلح و دوستی شرکت کردند.

 چرخساز با بیان این که ۹۱۷راننده با ثبت امضا و اثر انگشت برای رعایت قوانین راهنمایی و بهبود رفتارهای ترافیکی با یکدیگر هم‌پیمان شدند گفت: از آغاز نوردهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی بیش از ۸هزار و ۴۴۴ اقلام آموزشی، انگیزشی، اطلاع‌رسانی و غیره میان مراجعه کنندگان به پست‌های جوانان استان البرز توزیع شد.

وی تاکید کرد: در روز طبیعت نیز بیش از دو هزار و ۴۰۷ تن از پست‌های ثابت و ۴۲ تن از اعضای تیم سحاب خدمات دریافت کردند.اعضا با توزیع بیش از دو هزار ۱۵۴ ابزار اطلاع رسانی، امدادی، بهداشتی، آموزشی و غیره به مراجعه کنندگان برای حفظ محیط زیست تلاش کردند.

ششمین جشنواره ملی صلح و دوستی

رئیس جمعیت هلال احمر ساوجبلاغ گفت:جشنواره نقاشی «صلح و دوستی» با هدف آشنایی کودکان با مفاهیم جمعیت هلال احمر برای ششمین‌سال در پست‌های طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی برگزار شد.

 غلامرضا بنادکوکی با بیان این که این جشنواره ویژه کودکان پنج تا دوازده سال  سراسر کشور است  افزود : تاکنونبیش از ۱۲۰نقاشی از کودکان در پست شهید قاسمی ساوجبلاغ جمع‌آوری شد.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ در خصوص جشنواره صلح و دوستی گفت: این جشنواره  برای فرهنگ سازی و آموزش فعالیت‌های امدادی و بشردوستانه با موضوع همیاری و نوع دوستی در پست‌های طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: مهلت ارسال آثار  کودکان تا ۳۱اردیبهشت ببا ذکر مشخصات به سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ااست.

وی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۲۰ اثر نقاشی با موضوع صلح و دوستی در فضای دوستدار کودک پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی شهید مهدی قاسمی جمع آوری شده است.