اخبار / استانی

بهره مندی ۱۰۰۰ نفر در دهلاویه از خدمات بهداشتی و درمانی تیم های اضطراری هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یک هزار نفر از خدمات بهداشتی و درمانی تیم های درمان اضطراری هلال احمر در دهلاویه بهره مند شدند.

۷ ماه قبل

بهره مندی ۱۰۰۰ نفر در دهلاویه از خدمات بهداشتی و درمانی تیم های اضطراری هلال احمر

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی اظهار کرد: ارائه این خدمات از ۲۳ تا ۲۵ بهمن به مدت سه روز و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بخش دهلاویه بزرگ (یادمان شهید چمران و دو روستای همجوار) صورت گرفت.

وی اجرای مانور منطقه ای درمان اضطراری و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در روستاهای بخش دهلاویه بزرگ دشت آزادگان را از جمله برنامه های هلال احمر در این منطقه عنوان کرد و افزود: این برنامه با مشارکت تیم های درمان اضطراری(BHCU)  جمعیت هلال احمر استان های خوزستان، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان به شرح مانور اشاره کرد و افزود: مانور درمان اضطراری با رویکرد حادثه زلزله در محل یادمان شهید چمران با هدف تقویت توان امدادی و عملیاتی، ارتقای سطح علمی و سنجش میزان آمادگی تیم های درمان اضطراری معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خوزستان در دهلاویه اجرا شد.

دکتر خدادادی با اشاره به اینکه در این مانور ۳۰ نفر شامل پزشک متخصص و عمومی، ماما، پرستار، پیراپزشک، تکنسین بهداشت محیط و بهداشت روانی و مادر و کودک و عوامل راه انداز حضور داشتند، تصریح کرد: ۹۷۹ نفر در این مانور در محل ویزیت و درمان و ۲۰ نفر هم جهت ادامه درمان به مراکز درمانی معرفی شدند.

وی ویزیت رایگان، خدمات پرستاری، بهداشت روانی، بهداشت محیط، مشاوره، بهداشت مادر و کودک، زنان و غربالگری را از جمله حدمات ارائه شده توسط تیم های درمان اضطراری استان های لرستان و کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، اضافه کرد: از دیگر خدمات ارائه شده می توان به ارائه دارو، مشاوره و خدمات روانشناسی، کلاس آموزشی تغدیه و بهداشت فردی برای زنان و کودکان، تست فشار و قند خون، ارائه مشاوره انفرادی به زنان باردار اشاره کرد.