اخبار / استانی

بهره مندی ۲ هزار روستایی از خدمات کاروان های سلامت هلال احمر کردستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان از بهره مندی ۲ هزار نفر از روستاییان ساکن مناطق محروم استان از خدمات کاروانهای سلامت جمعیت هلال احمر در ایام الله دهه فجر خبر داد.

۶ روز قبل

بهره مندی ۲ هزار روستایی از خدمات کاروان های سلامت هلال احمر کردستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان، محمدباقر محمدی افزود: ۱۲ کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان کردستان در شهرستانهای تابعه با حضور در روستاهای محروم به ۲۰۰۰ نفر از روستاییان، خدمات متنوع بهداشتی، درمانی، حمایتی و داروی رایگان ارائه کرده و همچنین کارگاههای آموزشی اهمیت بهداشت فردی و اجتماعی برگزار شد.

محمدباقر محمدی در خصوص اهمیت این فعالیتها گفت: با توجه به اینکه اهالی بعضی مناطق محروم توان مراجعه به مراکزدرمانی را ندارند، ضمن نیازسنجی از اهالی روستاهای مورد نظر با سازماندهی نیروهای داوطلب متخصص در رشته های مختلف، ۱۲۰ داوطلب هلال احمر شامل پزشک، متخصص، دندانپزشک، پرستار، ماما، مشاور و روانشناس، مربیان و امدادگران جمعیت هلال احمر را به روستاهای محروم استان اعزام کردیم.

محمدی افزود: اعزام کاروانهای سلامت صرفا مختص ایام الله دهه فجر نبوده و این کاروانها در طول سال و به مناسبتهای مختلف در تمامی شهرستانهای تابعه استان در مناطق محروم و کم برخوردار حضور پیداکرده و خدمات ارزشمندی در زمینه فعالیتهای داوطلبانه بهداشتی، درمانی، آموزشی و … ارائه می کنند.