اخبار / استانی

بهره مندی ۲۵۰ نفر از خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر قم/اعزام ۷ کاروان سلامت خراسان جنوبی به مناطق محروم

کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان های خراسان جنوبی و قم در هفته گذشته در مناطق محروم استان قم اقدام به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی کردند.

۲ ماه قبل

بهره مندی ۲۵۰ نفر از خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر قم

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ امیرحسین علیمردانی گفت: کاروان سلامت هلال احمر قم با هدف خدمت رسانی به مردم مناطق کم برخوردار با مشارکت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی اقدام به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به روستاییان خورآباد کرد.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: این برنامه با حضور ۴۰ تن از پزشکان و پرستاران، اعضای داوطلب و داوطلبان دانشگاه آزاد به مناسبت دهه کرامت به مدت دو روز اجرا شد و بیش از ۲۵۰ تن از اهالی این روستاها از خدمات فرهنگی، آموزشی و درمانی بهره بردند.
وی بیان کرد: این کاروان از ۲۲ تا ۲۳ تیرماه با استقرار در روستای خورآباد به صورت متمرکز به اهالی روستاهای صرم، لنگرود و خورآباد ارائه خدمت کرد و اعضای شورای روستا و بخشدار کهک ضمن بازدید از روند ارائه خدمات از تلاش های انسان دوستانه آنها تقدیر کردند.
علیمردانی گفت: ویزیت رایگان و اهدای دارو با حضور متخصصین اطفال، زنان و زایمان و فوق تخصصی ریه، پزشکان عمومی، مشاوره مامایی و روانشناسی از خدمات ارائه شده در این کاروان سلامت بود.

اعزام ۷ کاروان سلامت خراسان جنوبی به مناطق محروم این استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اعزام ۷ کاروان سلامت به شهرستان های سربیشه، طبس، زیرکوه، فردوس و درمیان در سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت:  ۴۹۴ نفر از خدمات بهداشتی و درمانی این کاروان ها بهره مند شده اند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرحیم شهریاری با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در حوزه سلامت جامعه گفت: انجام غربالگری تست قند و فشار خون از طرح های جمعیت در پیشگیری از بیماری های شایع است.
وی گفت: بر این اساس در سال گذشته ۳ هزار و ۴۲۷ نفر غربالگری تست قند و خون را انجام دادند و سال گذشته ۴۲ کاروان سلامت به شهرستان های استان اعزام شد و ۲ هزار و ۸۱ نفر از خدمات ویزیت، داروی رایگان، مشاوره زنان و زایمان، روانشناختی و غربالگری تست قند و فشار خون در این کاروان ها بهره مند شدند.

شهریاری به میزبانی خراسان جنوبی از ۴ کاروان سلامت از دیگر استان ها اشاره کرد و گفت: در قالب اجرای طرح «نذر آب» کاروان هایی از استان های گیلان، یزد، اردبیل و خراسان رضوی در نقاط محروم خراسان جنوبی حضور می یابند. این کاروان ها در بازه زمانی ۱۰ مرداد تا ۲۰ شهریور به مناطق کم برخوردار استان اعزام شده و ویزیت پزشک عمومی، دندانپزشکی و سونوگرافی از جمله خدمات این کاروان ها است.
وی از اهدای ۲۱۸ واحد خونی توسط داوطلبان این جمعیت به نیازمندان در سه ماهه سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت ۱۴ هزار بسته غذایی میان نیازمندان ۱۱ شهرستان توزیع شده است.