اخبار / استانی

بهره مندی ۴ هزار و ۳۱۲ آسیب دیده در خراسان جنوبی از خدمات امدادی هلال‌احمر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی به ۳۴۸ مورد حادثه توسط یک هزار و ۳۹۲ تن نجاتگر هلال احمر از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

۲ هفته قبل

بهره مندی ۴ هزار و ۳۱۲ آسیب دیده در خراسان جنوبی از خدمات امدادی هلال‌احمر

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد حمزه اسعدزاده گفت: ۴هزارو ۳۱۲ حادثه دیده از ابتدای سال تا کنون از خدمات امدادی هلال احمر استان بهره مند شده اند و با توجه به بارندگی های فروردین ماه در سطح استان، حوادث سیل و آبگرفتگی با ۳ هزارو ۶۵۲ نفر و حوادث جاده ای با ۴۸۸ نفر بیشترین حادثه دیده را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه در طول این مدت ۴۳ مورد عملیات رها سازی توسط تیم های عملیاتی این جمعیت صورت گرفته است، تصریح کرد: یک هزار و ۳۹۲ نیروی عملیاتی این جمعیت در قالب ۴۹۹ تیم با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی  و۴۸۱ دستگاه خودروی امدادی به امداد رسانی پرداختند.
معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طی این بازه زمانی یک هزارو ۹۵۸ حادثه‌دیده در حوادث مختلف اسکان یافته اند، افزود: ۹۹ نفر از مصدومان حوادث به مراکز درمانی منتقل و ۲۷  نفر دیگر به صورت سرپایی مداوا شدند.
اسعدزاده تعداد پروازهای انجام شده را ۸ سورتی عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون ۶ ساعت و ۳۰ دقیقه پرواز  توسط تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی انجام شده است.
حمزه اسعدزاده با اشاره به اینکه دوره توان افزایی ویژه برادران با هدف پاسخگویی به حوادث و سوانح در مناطق کویری در منطقه تفریحی تجنود شهرستان زیرکوه در هفته هلال احمر برگزار شد ، اظهار کرد: ۷۰ نجاتگر به مدت دو روز در این دوره توان افزایی با مباحثی همچون  جست و جو و نجات در مناطق کویری ، اصول  بقا در کویر ، آشنایی با اکوسیستم کویری ، ناوبری با نقشه و دستگاه GPS  و انواع جهت یابی بدون ابزار در روز وشب آشنا شدند.
وی با بیان اینکه در هفته هلال احمر مرکز سرویس و نگهداری تجهیزات امدادی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با حضور مدیرعامل هلال احمر استان بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: این مرکز، وظیفه سرویس و نگهداری ست های نجات هیدرولیک ، کمپرسور ست های پنوماتیک ، موتور برق ، موتور پمپ آب ، اره های موتوری شامل بتن بر و چوب بر و سایر تجهیزات تخصصی امدادی را بر عهده دارد و آماده ارئه خدمات به سایر استان های همجوار است. 
وی دیدار با خانواده معظم شهدای امدادگر، مراسم انس با قرآن کریم در پایگاه های امداد و نجات، برگزاری کمیته های شهرستانی اعطا و ارتقای درجه امدادگران و جلسات باشگاه امدادگران را از دیگر برنامه های این معاونت در هفته هلال احمر برشمرد.