اخبار / استانی

بهره مندی ۶۸۴ نفر از خدمات تیم های بهداشت و درمان هلال‌احمر در مینودشت

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گلستان از بهره مندی مردم روستاهای منطقه دوزین مینودشت از خدمات تیم های بهداشتی درمانی هلال احمر خبر داد.

۱ هفته قبل

بهره مندی ۶۸۴ نفر از خدمات تیم های بهداشت و درمان هلال‌احمر در مینودشت

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛استیری با اعلام این خبر گفت: تیم های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر گلستان به مناسبت هفته بسیج در قالب طرح مردم یاری با همکاری بسیج جامعه پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و تأمین اجتماعی، به منظور ارائه خدمات درمانی به مردم کم برخوردار،به منطقه دوزین مینودشت اعزام شدند.

معاون بهداشت،درمان و توانبخشی هلال احمر گلستان افزود: در این طرح با بهره گیری از ظرفیت ۲۰ نیروی داوطلب شامل پزشک، پرستار، ماما و امدادگر و ۱۰ پرسنل به ۶۸۴ مراجعه کننده خدمات داوطلبانه اعم از خدمات پزشکی، پرستاری و مامایی ارائه شد.

استیری با اشاره به اینکه تیم های بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر در چند روستا فعالیت داشتند گفت: خدمات این تیم ها در روستاهای صفی آباد، کلاه سره و برنجوین انجام شد.

وی گفت: در طرح مردم یاری که شعب جمعیت هلال احمر شهرستان های مینودشت و گنبد کاووس مشارکت داشتند؛ ۱۲۰۰ قلم دارو به صورت رایگان به بیماران مراجعه کننده تحویل داده شد.

 استیری در پایان گفت: همزمان با انجام این طرح، مانور امداد و نجات در آوار با رویکرد رانش زمین با همکاری جمعیت هلال احمر مینودشت در روستای برنجوین اجرا شد.