به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ شهاب الدین صابونچی در کارگاه جوانان در اجلاس سراسری مدیران و روسای شعب در خصوص هدف از ارزیابی عملکرد استان ها در خصوص اجرای فعالیت های سازمان جوانان بیان کرد: بررسی و شاخص های متفاوت استان ها در این ارزیابی ها در نظر گرفته شده است.

صابونچی با اشاره به یافته های مهم در این ارزیابی افزود: دستورالعمل های سازمان جوانان بازنگری خواهد شد و در اجرای برنامه های سازمان شرایط فرهنگی، بومی و موقعیت جغرافیایی استان ها در نظر گرفته خواهد شد.

رییس سازمان جوانان با اشاره به احیا و بازنگری فعالیت های ورزشی و فرهنگی با هدف جذب و نگهداری اعضا در سازمان خاطرنشان کرد: در استان ها با شناسایی و پرورش جوانان شاخص و فعال؛ میتوان جمعیت هلال احمر را به بهترین شکل در جامعه معرفی کنیم.

شهاب الدینی صابونچی کمک و همراهی مدیران عامل و سایر مسئولین همراه در جمعیت استان ها را در روند اجرای برنامه های سازمان عالی مطرح کرد و افزود: اصل خدمات داوطلبانه باید به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار گیرد تا انگیزه کار داوطلبی در روحیه جوانان افزایش دهیم.

وی به پیشگیری به عنوان سرلوحه کار فعالیت های جمعیت اشاره کرد و ادامه داد: راه حل ها باید به سمتی برود که در الویت همه برنامه؛ آموزش و پیشگیری به عنوان یک اصل محسوب شود.

صابونچی با اشاره به اینکه هلال احمر یک نهاد مردمی است، اظهار کرد: باید به عضو محور بودن جمعیت هلال احمر دقت کرد و مشارکت و همراهی اعضای داوطلب را در مدیریت روند کارها جدی گرفت.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر ماهیت بشردوستانه و عام المنفعه دارد، افزود: اعضای جوانان دغدغه هویت دارند و به جوانان باید فرصت کسب تجربه، آزمون و خطا داده شود تا در آینده شاهد مدیران و رهبران موفق در کشور باشیم.

وی اظهار کرد: حضور گسترده جوانان در برنامه های جمعیت بسیار حائز اهمیت است و می بایست فرصت ها فراهم شود تا حضور جوانان را در برنامه های سازمان و جمعیت گسترده تر ببینیم.

وی با اشاره به اینکه جوانان در فضای مجازی و تکنولوژی پیشتاز هستند، تصریح کرد: موضوع کارآفرینی و کسب و کار در سازمان جوانان جدی گرفته می شود تا مسیر شغلی برای جوانان فراهم کنیم.

رییس سازمان جوانان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر عضو شورای اجتماعی کشور است، افزود: اجرای فعالیت های اجتماعی مانند طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای اعضای جوانان با هدف پیشگیری مورد نیاز است و استان ها همکاری های لازم با استانداری، ستاد مبارزه با مواد مخدر و اداره ورزش و جوانان در این خصوص داشته باشند.

شهاب الدینی صابونچی با اشاره به اینکه سرمایه جمعیت هلال احمر اعتماد مردم و حضور شبکه میلیونی اعضای داوطلب است، تصریح کرد: اگر تغییرات را احساس نکنیم در این دنیای الکترونیک و تکنولوژی؛ فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه این نهاد مردمی، پیشرفت و گسترش نخواهد یافت.

یادآور می شود؛ اجلاس سراسری مدیران و روسای شعب جمعیت هلال احمر در ۲۵ و ۲۶ دیماه سال جاری در استان تهران در حال برگزاری است.