اخبار / حج 98 / ستادی

به منظور ایمن سازی زائران در حج؛ ۱۰۰هزار دوز واکسن مننژیت وارد کشور شد

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر اعلام کرد: ۱۰۰ هزار دوز واکسن مننژیت برای ایمن سازی حجاج بیت الله الحرام در حج تمتع ۹۸ وارد کشور شده است.

۱ ماه قبل

به منظور ایمن سازی زائران در حج؛ ۱۰۰هزار دوز واکسن مننژیت وارد کشور شد

به گزارش پایگاه اطلا رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی فرجی با اعلام این خبر به ایرنا، افزود: این شمار واکسن مننژیت بنا به درخواست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر و به منظور واکسینه کردن زائرین ایرانی در مقابل بیماری مننژیت که یک بیماری باکتریایی حاد با علائم تب، سردرد، تهوع و استفراغ، انقباض عضلات گردن و بثورات جلدی است تامین و وارد کشور شده است.
وی ادامه داد: امسال بخاطر اینکه نگران تحریم ها بودیم این واکسن را چند ماه زودتر برای واکسیناسیون زائران حج تمتع تامین کرده و در اختیار همکارانمان در معاونت بهداشت درمان و توانبخشی هلال احمر قرار دادیم و طبق آخرین اطلاعات دریافتی موجود کار واکسیناسیون زائران حج امسال در سراسر کشور آغاز شده و متقاضیان اعزام به سرزمین وحی باید هرچه سریعتر به این مهم مبادرت ورزند.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر توضیح داد: تزریق واکسن مننژیت حداقل ۱۰ روز قبل از مسافرت زائرین ایرانی به کشورعربستان سعودی به ویژه در هنگام سفر حج تمتع و عمره ضروری و حائز اهمیت است.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر توضیح داد: واکسن مننژیت ۲ سال در بدن ماندگاری دارد و زائرینی که در کمتر از ۲ سال این واکسن را تزریق کرده اند نیازی به تزریق مجدد آن ندارند.
وی افزود: زائران خانه خدا باید کارت بهداشتی تزریق واکسن مننژیت را از مراکز تزریق این واکسن وابسته به جمعیت هلال احمر دریافت کرده و با خود به عربستان ببرند چون ممکن است در فرودگاه جده یا مدینه رویت این کارت از سوی مامورین وزارت بهداشت عربستان از زائرین خواسته شود.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر اظهار  کرد: زائران حج تمتع ۹۸ می توانند با مراجعه به نزدیکترین پایگاه هلال احمر در سراسر کشور، نسبت به تزریق واکسن مننژیت اقدام کنند چرا که این واکسن فقط در مراکز تزریق مننژیت جمعیت هلال احمر قابل تزریق است.