به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی پس از ورود به فرودگاه اهواز در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما هدف از این سفر را ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به سیل زدگان، بازدید از روند امدادرسانی و ارائه خدمات به آنها و همچنین دلجویی و ابراز همدردی با مردم شریف خوزستان عنوان کرد و گفت: از همان لحظات ابتدایی وقوع سیل در مناطق مختلف کشور تا کنون تلاش و اهتمام مسئولین همپای همدردی مردم با سیل زدگان برای رسیدگی به ابعاد مختلف حادثه و فعالیت در جهت کاهش رنج و درد مردم شکل گرفته است.
نماینده رهبر انقلاب با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر نیز با حضور به موقع و موثر خود همواره در کنار سیل‌زدگان بوده و به ارائه خدمات امدادی می پردازند افزود: این تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر آنان قابل تقدیر و ستایش است.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با قدردانی از همه تلاشگران و نیروهای امدادرسان مستقر در استان خوزستان، فعالیت های خیرخواهانه‌ هموطنان نوعدوست را نیز مورد تقدیر قرار داد و افزود: کمک به مردم گرفتار در سیل این استان که در ۸ سال دفاع مقدس مورد هجوم شدید دشمن قرار گرفته و سنگر اصلی دفاع از کیان این مرز و بوم بودند، افتخار و یک فریضه برای مردم و مسئولین است.
وی به گستردگی حادثه و خسارات وارده به سیل زدگان اشاره و تصریح کرد: همدلی و همیاری مردم و مسئولین می تواند در تسریع روند بازگشت زندگی سیل زدگان به شرایط عادی بسیار موثر باشد.

نماینده رهبر انقلاب و هیات همراه سپس در اولین برنامه سفر خود به خوزستان، به محل انبارهای امدادی و جمع آوری کمک های مردمی عزیمت کردند.