اخبار / ستادی

بیش از ۳ هزار مسافر نوروزی نجات یافتند

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد: از ابتدای شروع طرح نوروزی ۳ هزار و ۲۰۰ نفر نجات یافته و هزار و ۶۹۶ نفر دیگر به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند.

۳ ماه قبل

بیش از ۳ هزار مسافر نوروزی نجات یافتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: دربازه زمانی ۲۵ اسفند ۹۷ تا پایان یازدهم فروردین ماه جاری امدادگران و نجاتگران هلال احمر به ۲۳۰ هزار و ۳۴۹ نفر از هموطنان متاثر و آسیب دیده از انواع حوادث امدادرسانی کردند.
وی با تاکید بر اینکه از ابتدای اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۴ هزار و ۴۹۴ ماموریت توسط امدادگران و نجاتگران هلال احمر برای نجات مسافران نوروزی از حوادث مختلف در سراسر کشور انجام شده است، افزود: در جریان این سلسله عملیات امدادی سه هزار و ۲۰۰ نفر نجات یافته و هزار و ۶۹۶ نفر دیگر به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند.
فتحی افزود: در این مدت ۱۹ هزار و ۶۸۶ نفر در محل وقوع حوادث از خدمات امداد و کمک های اولیه سرپایی بهره مند شدند و ۲۱ هزار و ۳۱۳ نفر از مسافران نوروزی فصل بهار نیز خدمات پزشکی مانند تست فشار خون و قند خون دریافت کردند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر از آغاز طرح ملی امداد و نجات تا یازدهم فروردین ۶۵ هزار و ۳۹۰ آسیب دیده و متاثر از انواع حوادث به ویژه حوادث جوی مانند سیل و آبگرفتگی اسکان اضطراری و ۱۲ هزار و ۲۳۷ مسافر نوروزی اسکان عادی یافتند.
به گفته فتحی همچنین با انجام ۳۹۰ مورد عملیات نجات فنی، ۵۲۱ مصدوم سوانح ترافیکی از میان خودروهای تصادفی یا واژگون شده در حوادث جاده ای از میان آهن و شیشه رهاسازی و به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند. 
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از عموم مردم خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح شهری، صنعتی و کارگاهی، جاده ای، دریایی و کوهستانی با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.