آگهی

اخبار / حج 98 / ستادی

بیمارستان مکه آماده خدمات به زائران ایرانی است/ هیچ‌ زائر ایرانی بستری نیست

مدیر عملیات بهداشتی و درمانی حج تمتع ۹۸ گفت: از آغاز فعالیت مراکز درمانی و درمانگاههای مکه مکرمه همزمان با ورود زائرین ایرانی به شهر مکه مکرمه خبرداد .

۱ ماه قبل

بیمارستان مکه آماده خدمات به زائران ایرانی است/ هیچ‌ زائر ایرانی بستری نیست

به گزارش روابط عمومی مرکز پزشکی حج؛ دکترمحمود رضا فقیهی گفت: بیمارستان و درمانگاه های مکه در اوج آمادگی کامل درحال خدمت رسانی به حجاج ایرانی هستند. متناسب با ورود زایرین به مجموعه های مکه پزشکان در مطب های پیش بینی شده ارائه خدمات مینمایند

مدیر عملیات حج و زیارت تمتع ۹۸ گفت: طی چندماه گذشته تمام زائرین در داخل کشور تحت معاینه قرار گرفته‌اند، تمام اطلاعات و سوابق پزشکی آنان در سیستم الکترونیکی و نرم‌افزار تحت وب مرکزپزشکی در اختیار پزشکان مجموعه‌ها، درمانگاه‌ها و بیمارستان در مکه مکرمه در دسترس است.

وی تاکید کرد: تیم‌های نظارتی سلامت کاروان در شهر مکه مکرمه وظیفه نظارت بر شرایط بهداشتی و درمانی در هتل‌ها و آشپزخانه ها ی مرکزی را برعهده دارند و موظفند گزارش روزانه خود را به مسئولین ارائه کنند.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج اظهار کرد: طی ۷۲ساعت گذشته در ۵ درمانگاه مکه و بیمارستان بیش از ۱۴۴۳ نفر از خدمات درمانی استفاده کرده اند. از این تعداد ۸۵۱ نفر در مجموعه ها و ۱۹۹ خدمت در بخش های مختلف بیمارستان ارائه شده است. ۶۸ نفر به پزشکان متخصص و ۱۴ نفر به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه داشتند و از خدمات درمانی استفاده کردند. 

فقیهی گفت: برای پیگیری امور درمانی زائرین در بیمارستان های سعودی نیز پزشکان عرب زبانی داریم که رابطین بین درمانگاهها و بیمارستان ایرانی و بیمارستان های سعودی هستند و نسبت به پیگیری روند درمانی بیماران اقدام می‌کنند.

وی اضافه کرد: بیمارستان و درمانگاه‌های مکه مکرمه از حضور ۲۲۰ پزشک و پرستاربا تجربه ومتخصص و با مهارت های علمی بالا بهره مند هستند و خدمت رسانی به زائران بی وقفه در این مراکز ادامه دارد.

او گفت: کادر درمانی و تخصصی بیمارستان مکه مکرمه تکمیل و بخش های مختلف آزمایشگاهی و رادیولوژی، سونوگرافی، اورژانس ، بخش داخلی مردان و زنان بصورت مجزا، کلینیک های تخصصی ازجمله قلب، روان پزشک، اعصاب، ارتوپدی، دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به حجاج هستند.

وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر هیچ یک از حجاج ایرانی در بخش های این بیمارستان بستری نیستند.