اخبار / اربعین 98 / ستادی

بیماری‌های شایع در میان زائران اربعین کدامند؟

مسئول درمانگاه جمعیت هلال احمر در سامرا با بیان اینکه ۶ هزار و ٨۴١ زائر در سامرا به‌صورت شبانه‌روزى خدمات درمانی و امدادی دریافت کرده‌اند، توضیحاتی درباره بیماری‌های شایع در میان زائران اربعین ارائه کرد.

۴ هفته قبل

بیماری‌های شایع در میان زائران اربعین کدامند؟

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر و به نقل از تسنیم؛ محمود حیدرى گفت: از هفدهم تا بیست و یکم مهرماه، ۶ هزار و ٨۴١ زائر به صورت شبانه‌روزى خدمات درمانی و امدادی دریافت کرده‌اند و ٨۴ نیرو در درمانگاه جمعیت هلال احمر به صورت سه شیفت ٨ ساعته در شبانه‌روز در بخش‌هاى پذیرش، تریاژ، مطب پزشک، جلوگیرى از بیماری‌هاى واگیردار، تزریقات، سرم تراپى و پانسمان مشغول به فعالیت هستند.

حیدری گفت: خدماتى شامل ٣ هزار و ۴۰۹ مورد پانسمان، ۴ هزار و ٣٣۶ مورد تزریقات و سرم تراپى، ۶ هزار و ۲۰۰ مورد تست فشار خون، ۲۰۳ مورد تست قندخون، ٣١ مورد نوار قلب و ۱۰ مورد توسط نیروهای مستقر در بیمارستان ارائه شده است.

مسئول درمانگاه جمعیت هلال احمر در سامرا گفت: مواردی که به بیمارستان اعزام شده‌اند داراى مشکلاتى همچون ناراحتى‌هاى قلبى، گوارشى و همچنین یک مورد قطع عضو بود که بلافاصله پس از بررسى به بیمارستان منتقل شدند.

وی افزود: خستگى، گرمازدگى، سرماخوردگى و بیماریهاى گوارشى از بیماری‌های شایع در میان زائران است که در این مدت اعلام شده است.