اخبار / ستادی

تأکید بر لزوم مشارکت و بهره‌مندی از استارت‌آپ‌ها و اطلاع‌رسانی در هلال‌احمر

جلسه همفکری و تبادل نظر با جمعی از مدیران کل و نمایندگان ستادی و سازمان های مرتبط، در خصوص برگزاری نخستین رویداد ایده پردازی، فناوری و کارآفرینی در حوزه مدیریت سوانح، در معاونت آموزش، پژوهش و فناوری برگزار شد.

۱ هفته قبل

تأکید بر لزوم مشارکت و بهره‌مندی از استارت‌آپ‌ها و اطلاع‌رسانی در هلال‌احمر

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر؛ دکتر احمد سلطانی با تأکید بر لزوم اطلاع رسانی و مشارکت در جذب و بهره مندی از توان استارت آپ ها، برگزاری این جشنواره را فرصتی برای ایده یابی و ایجاد مشارکت اجتماعی با هدف تولید فناوری های امداد و نجات دانست.
حاضرین در جلسه علاوه بر ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه برگزاری و اجرای جشنواره بر نیازمندی و لزوم استفاده از استارت آپ ها در جمعیت هلال احمر و همکاری با سایر سازمان ها و دانشگاه ها تأکید کردند. همچنین علاوه بر تاکید بر توسعه استارت آپ های فناورانه و شناسایی استعدادهای دیجیتالی و هدایت آن به تولید محصولات امداد و نجات، بر ضرورت همکاری های بعدی به ویژه اطلاع رسانی در حوزه های مختلف جمعیت تاکید شد.
بر اساس این گزارش، هدایت و حمایت از ایده ها و ایجاد تسهیلات لازم برای ادامه فعالیت، شناسایی و جذب کارآفرینان بالقوه یا نوپای آینده، ایجاد بانکی از ایده های مرتبط با محورهای موضوعی رویداد و توسعه فضای کار تیمی، تعامل، همفکری و خلاقیت به منظور تولید محتوای امداد ونجات در کشور از دیگر مباحث و نتایج این جلسه بود.
بر این اساس، ثبت نام برای حضور در نخستین رویداد ایده پردازی، فناوری و کارآفرینی امداد، نجات و خدمات داوطلبان، از ۱۰ فروردین آغاز شده و تا پایان وقت اداری ۵ اردیبهشت انجام می شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به درگاه www.helaltech.ir مراجعه کنند.