اخبار / استانی

«تابستان ۸ ریشتری» در کانون‌های جوانان هلال‌احمر کرمان

سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان از اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و امدادی در کانون های جوانان، دانشجویی و روستایی در قالب طرح شوق رویش در سطح استان خبر داد.

۴ هفته قبل

«تابستان ۸ ریشتری» در کانون‌های جوانان هلال‌احمر کرمان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ ابراهیم بابایی گفت: با هدف غنی سازی اوقات فراغت اعضای جوان هلال احمر استان و در قالب طرح شوق رویش با عنوان «تابستان ۸ ریشتری»، ویژه برنامه های فرهنگی، هنری، ورزشی و امدادی در کانون های مختلف حوزه جوانان در حال برگزاری است.

آشنایی اعضای کانون های دانش آموزی و غنچه های هلال احمر ریگان با تجهیزات آمبولانس

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ریگان گفت: در قالب طرح شوق رویش با هدف غنی سازی اوقات فراغت اعضای کانون های دانش آموزی و غنچه ها با همکاری کانون پرورش فکری شهرستان، برنامه های آموزشی و فرهنگی برای رده سنی نوجوانان، کودکان و نونهالان شهرستان ریگان اجرا شد.

بهزاد عارف با اشاره به ارائه آموزش های امدادی برای نوجوانان و کودکان گفت: در این طرح اعضا علاوه بر آشنایی با مباحث امدادی و اجزای مختلف کیف کمک های اولیه در بازدید از جمعیت هلال احمر شهرستان با فعالیت های مختلف این نهاد مردمی نیز آشنا شدند. 

وی با اشاره به همکاری کانون پرورش فکری شهرستان ریگان در اجرای طرح شوق رویش گفت: اعضای کانون های دانش آموزی و غنچه های هلال احمر از برنامه های فرهنگی و آموزشی این کانون نیز بهره مند شدند.

کسب رتبه برتر در مسابقات ورزشی توسط جوانان نرماشیر

محسن دهقان کروکی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نرماشیر گفت: بهینه سازی اوقات فراغت جوانان موجب خلاقیت، شکوفایی استعدادها و کاهش رفتارهای پر خطر همسو با کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

وی با اشاره به حضور اعضای جوانان این جمعیت در “جشنواره تابستانی با ورزش” در شهرستان گفت: خواهران عضو این جمعیت با حضور در مسابقه دو میدانی موفق به کسب چهار مقام در بخش های دوی سرعت و نیمه استقامت شدند. اعضای برادر جوانان نیز در مسابقات طناب‌کشی در این جشنواره موفق به کسب مقام نخست شدند.

دهقان با اشاره به برپایی ایستگاه سلامت از سوی جمعیت هلال احمر نرماشیر در مراسم “جشنواره تابستانی با ورزش” گفت: فشارخون بیش از ۷۰ نفر از شرکت کنندگان در این مراسم توسط امدادگران هلال احمر اندازه گیری شد.

برگزاری اردوی تفریحی و آموزشی ویژه دادرسان هلال احمر بم

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بم گفت: طرح تابستانی شوق رویش فرصت مناسبی است که با برنامه ریزی مطلوب و اجرای برنامه های تفریحی، آموزشی و فرهنگی در غنی سازی اوقات فراغت اعضای جوانان جمعیت هلال احمر گامی موثر برداریم.

احمد سیدی با اشاره به برگزاری اردوی تفریحی و آموزشی یک روزه در منطقه گردشگری و کوهستانی روستای سکُنج ویژه اعضای کانون دانش آموزی هلال احمر بم گفت: آموزش امداد و کمک های اولیه، پاکسازی محیط زیست، بازدید از پایگاه امداد و نجات بین شهری (جاده ای)، آشنایی با خودرو و تجهیزات نجات در جاده از برنامه های این اردو بود.