اخبار / استانی

تاکبد مدیرعامل هلال احمر مازندران بر ضرورت نگاه پدافندی به موضوع امدادونجات

چهلمین کارگروه تخصصی امدادونجات و آموزش همگانی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در محل فرمانداری بابلسر برگزار شد.

۶ ماه قبل

تاکبد مدیرعامل هلال احمر مازندران بر ضرورت نگاه پدافندی به موضوع امدادونجات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ در این نشست که فرماندار بابلسر نیز حضور داشت دکتر اکبری مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در سخنانی با تاکید بر ضرورت نگاه پدافندی به مقوله امدادونجات گفت: اگر در کارگروه امدادونجات، پدافند غیرعامل موضوعات تهدید را در حوزه های مختلف زیرساختی اعم از نرم افزاری و سخت افزاری بررسی می کنیم و به جامعه هشدارهای لازم را می دهیم، در کارگروه امدادونجات و مدیریت بحران نیز باید روشهای عملیاتی مقابله با این تهدیدات را تمرین کنیم و به جامعه نیز در جهت تاب آوری آموزش دهیم.

وی  گفت: یکی از جلوه های بارز پدافند غیرعامل، اهتمام جدی به مانورهای امدادونجات در سطوح مختلف و در مقیاس متنوع است.

مدیرعامل هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه اجرای مانورهای امدادی باید به برنامه معمول جامعه تبدیل شود گفت: باید تعریف درستی از مانور داشته باشیم و مولفه های موثر در این برنامه را عمیقا درک کنیم.

دکتر اکبری گفت: هدف اصلی در مانور باید بر اصلاح اشتباهات متمرکز باشد تا در شرایط بحران واقعی، فرایند امدادونجات تسهیل شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران تصریح کرد: یکی از عرصه هایی که اغلب اوقات مورد سوءاستفاده دشمنان و معاندان قرارمی گیرد، کاستی های احتمالی در عملیاتهای امدادونجات است. وی گفت: تجربیات ما در امدادرسانی به بحرانهای مختلف بیانگر این واقعیت است که دشمن درصدد ضربه به اعتماد عمومی و حتی اعتماد و هم افزایی دستگاههای اجرایی از طریق بزرگنمایی ضعف های کوچک است.

دکتراکبری هماهنکی حداکثری در مانورها را لازمه موفقیت در مدیریت بحران برشمرد و گفت: نباید اینگونه تصورکنیم که مانورهای ما حتما باید بی نقص اجرا شود بلکه باید این باور را داشته باشیم که اشتباهات خود را از رهگذر برگزاری اینگونه  مانورها اصلاح کنیم.

وی با تاکید براین مهم که همه اقدامات ما در امدادونجات باید با نگاه پدافند غیرعامل باشد گفت: مسئله حساس سازی جامعه از طریق تکرار و تمرین مانورهای مختلف باید در دستور کار قرارگیرد تا شهروندان به آمادگی لازم برسند. دکتراکبری با اشاره به راه اندازی تیمهای توسن در دستگاههای اجرایی مازندران، از استقبال تحسین برانگیز کارکنان سازمانهای مختلف استان خبرداد و تصریح کرد: هلال احمر استان آماده مشارکت حداکثری با دستگاههای اجرایی برای تشکیل تیمهای توسن است و هیچگونه محدودیتی در این راستا نداریم.

وی افزود:برنامه ما راه اندازی اینگونه تیمها با نگاه دوگانه امدادونجات و پدافند غیرعاملی است و معتقدیم چشم انداز روشنی از اجرای  این طرح در استان محقق خواهد شد.

دیدگاه‌ها