اخبار / ستادی

تاکید بر تقویت حوزه لجستیک به منظور موفقیت بیشتر در عملیات‌ها

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس در دومین روز از برگزاری گردهمایی علمی پژوهشی روسای لجستیک سراسر کشور اظهار کرد: تقویت حوزه لجستیک با موفقیت بیشتر در عملیات ها رابطه مستقیم دارد.

۷ ماه قبل

تاکید بر تقویت حوزه لجستیک به منظور موفقیت بیشتر در عملیات‌ها

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ حسین درویشی در ادامه تصریحح کرد: لجستیک از اهمیت خاصی در حوزه امداد و نجات برخوردار می باشد و این حوزه به عنوان پشتیبان کار امداد و نجات است که به صورت تیمی انجام می پذیرد.

درویشی با تاکید بر نقش مهم سازمان امداد و نجات در جمعیت هلال احمر، بیان کرد: هدف جذب در جوانان و مشارکت در داوطلبان برای بهره مندی بیشتر مردم از خدمات امداد و نجات است.

وی امداد و نجات را نوک پیکان ججمعیت هلال احمر معرفی کرد و گفت: در جمعیت هلال احمر همه واحدها دست به دست یکدیگر داده اند تا در زمان پاسخگویی در حوادث بهترین خدمات را ارائه نمایند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به وظایف گسترده و مهم حوزه لجستیک افزود: لجستیک به عنوان بخش عظیم و گسترده اجرایی مدیریت بلایا، وظیفه تامین و توزیع مواد غذایی، آب، دارو، سرپناه و جابجایی مصدومین، افراد سالم، تخلیه افراد سالم ازمنطقه، امداد و نجات و درمان موقت، کاهش اثرات بحران، اسکان موقت بازماندگان، بازسازی راه‌ها و معابر را برعهده دارد و افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند نقش مهمی دارند و باید وظایف خود را با پشتکار و جدیت هرچه تمام‌تر انجام دهند.

در ادامه این گردهمایی معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به اینکه حوزه لجستیک چارچوب اصلی سازمان امداد و نجات را تشکیل می دهد، اذعان کرد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته ۷۰ درصد از موفقیت در عملیات ها بسته به حوزه لجستیک می باشد.

سعید متانی در ادامه گفت: حوزه لجستیک از ابتدای تا انتهای هر عملیات و برنامه ای حضور فعال دارد.

متانی افزود: سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر دارای ۵ هزار خودرو امدادی در سطح کشور است که نگهداری از آنها بر عهده حوزه لجستیک می باشد.

وی در پایان یادآور شد: در گردهمایی دو روزه علمی پژوهشی روسای لجستیک سراسر کشور که در تاریخ های ۳۰ بهمن و یکم اسفند ماه به میزبانی شیراز برگزار شد، بحث آموزشی و مهارتی انبارها، تجهیزات، رویکردها و انتظارات سازمان امداد و نجات از استان ها و برنامه استراتژیک و عملیاتی این حوزه مطرح گردید.