اخبار / ستادی

تاکید دبیرکل جمعیت هلال‌احمر بر تقویت رویکرد داوطلبانه در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در روز پایانی کارگاه آموزشی «برنامه پاسخگویی جمعیت هلال احمر در برابر سوانح»، بر تقویت رویکرد داوطلبانه در فعالیت های آموزشی و پژوهشی تاکید کرد.

۴ ماه قبل

تاکید دبیرکل جمعیت هلال‌احمر بر تقویت رویکرد داوطلبانه در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر، دکتر محمودرضا پیروی در جمع مدیران ستادی و معاونین آموزش و پژوهش هلال‌احمر ۳۱ استان کشور با بیان اینکه اهمیت آموزش و پژوهش بر هیچ کس پوشیده نیست؛ گفت: در سازمان های عملیاتی محور، این امر به دلیل تفاوت ماهیتی موضوع، معمولا مغفول مانده و منابع و سرمایه گذاری ها بیشتر در حوزه های پاسخ هزینه می شود.

وی تاکید کرد: باید اولویت سرمایه گذاری در جمعیت هلال احمر در بخش آموزش و پژوهش باشد و این بخش به عنوان فرآیندی مستمر در تمام طول سال جریان و تدام داشته باشد.در این زمینه تحلیل عملیات و بررسی درس آموخته ها و تدام تمرین‌ها و برنامه‌ریزی برای حوادث و سوانح احتمالی باید به طور جدی دنبال شود و تجربیات سوانح گذشته برای ایجاد آمادگی جمعیت مد نظر قرار گیرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمربا تاکید بر اینکه برنامه‌های جمعیت هلال احمر برای پاسخگویی به حوادث احتمالی باید مشخص و مدون باشدُ گفت: این مهم با برنامه ریزی های آموزشی و تزریق اعتبار یا جابه‌جایی برنامه ها در استان ها امکان پذیر خواهد بود. به علاوه با توجه به ضرورت بالا بردن کیفیت آموزش ها در جمعیت، تقویت ساختاری و رسمی آموزش در سطح شعب ضروری است و لذا در کنار نگاه رسمی به آموزش ها، چه در حوزه نیاز سنجی و اعتبار بخشی باید از ظرفیت داوطلبان در اشاعه آموزش های  جمعیت بهره برد.

وی تشکیل تیم های آموزشی با رویکرد داوطلبی را ابزار مناسبی در توسعه آموزش های جمعیت خواند و خواستار تقویت ارکان داوطلبی در حوزه آموزش و پژوهش شد.

پیروی با تاکید بر پرهیز از سطحی نگری در بحث آموزش اذعان کرد: وظیفه داریم به تقویت حوزه آموزش و ابزارهای تحقق آن توجه کرده و این موضوع را در اولویت کارها قرار دهیم. به علاوه برای بهبود برنامه های آموزش و پژوهش و رفع مشکلات موجود باید با معاونین آموزش استان ها به تبادل نظر و گفت‌وگو پرداخت.