اخبار / استانی

تجلیل از خانواده مرحوم مینا مولایی، عضو جوان هلال‌احمر البرز و اهدا‌کننده عضو

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، مشاور رئیس جمعیت هلال احمر، مدیرعامل، معاون جوانان و رئیس حراست جمعیت هلال احمر استان البرز، رئیس، مسئول جوانان و اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ برای همدردی و تجلیل از خانواده مرحوم مینا مولایی، به خانه این عضو جوان اهدا کننده عضو رفتند.

۴ هفته قبل

تجلیل از خانواده مرحوم مینا مولایی، عضو جوان هلال‌احمر البرز و اهدا‌کننده عضو

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ علی گنج‌کریمی، سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: جمعی از اعضای جوانان، مسئولان ستادی و استانی با حضور در منزل مرحوم مینا مولایی، از خانواده این عضو جوان که روز دوشنبه، پنج عضو بدنش را اهدا کرد، تجلیل کردند.

وی گفت: هشت شهریور تولد این عضو است، زنده یاد مینا مولایی عضو بشردوست البرزی، چهار روز قبل از تولد ۲۱سالگی به دلیل خونریزی مغزی به کما رفته و بعد از دو‌ روز، مرگ مغزی شد و با فداکاری خانواده اعضای بدنش را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

گنج‌کریمی گفت: ایثارگری خانواده این عضو جوان و رضایت برای اهدای عضوهای قلب، کبد، ریه و دو کلیه مینا مولایی به پنج انسان نیازمند به دریافت عضو، جان دوباره بخشید.

محمدباقر خلفی، معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز در این دیدار گفت: مینا مولایی از سال ۹۴عضو جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ شد و در مسابقات رفاقت مهر، طرح پیمان، مانورها، طرح دادرس و غیره حضور فعال داشت.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: نوع دوستی این جوان بعد از حیات با اهدای پنج عضو حیاتی بدن نیز ادامه داشت، علاوه بر آن جمع‌آوری کمک‌های مردی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه و سیل زدگان، کنترل داوطلبانه قندخون و فشارخون هموطنان در برنامه‌ها و هشدار به جوانان برای پیشگیری از اعتیاد از فعالیت‌های این جوان نوع‌دوست و داوطلب‌ هلال احمری در زمان حیات بوده است.

بامداد، مشاور رئیس جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار خطاب به خانواده مولایی گفت: با توجه به اینکه مرحومه مولایی در زمان حیات در برنامه‌های انسان دوستانه حضور داشت و به فعالیت‌های عام المنفعه علاقه‌مند بود، شما با اهدای اعضای بدن وی بهترین اقدام را انجام دادید. شما با این اقدام پسندیده، به چشمان گریان خانواده‌هایی که بیمار داشتند، نور امید هدیه کردید و ثواب این عمل به روح دختر عزیزتان آرامش‌ می‌دهد.