اخبار / استانی

تجلیل از خیّرین «سیل مهربانی» استان یزد

مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور، با یادآوری فداکاری ها و از جان گذشتگی های داوطلبان جمعیت هلال احمر در سراسر کشور در کمک به سیل زدگان، تلاش همه داوطلبان، نیکوکاران و خیرین استان یزد در سیل مهربانی را ستود و از مسؤولان استانی هم در ایجاد این هماهنگی قدردانی کرد.

۲ ماه قبل

تجلیل از خیّرین «سیل مهربانی» استان یزد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ وحید شفیعی در آیین تجلیل از خیّرین «سیل مهربانی» استان یزد و داوطلبان این جمعیت با قدردانی از مردم خیّر و نیکوکار استان، گفت: مردم نوعدوست یزد برگ زرینی را همچون ۳۰ سال گذشته در کمک به آسیب دیدگان ثبت کردند.

وی کمک های مردم استان یزد، از طریق جمعیت هلال احمر در بهار ۹۸ را واریز ۳۷۵ میلیون تومان کمک های نقدی به صندوق ها در پایگاه های جمع آوری، ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان کمک های غیر نقدی، توزیع بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ سبد غذایی در قالب دو طرح «همای رحمت» و «فرشته های رحمت» به ارزش یک میلیارد تومان برشمرد.

مشاور و جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، این جمعیت را سازمانی مستقل و بین المللی با فعالیت های انسان دوستانه در کمک رسانی به محرومان، فقرا، آسیب دیدگان از حوادث و منازعات بین المللی خواند و گفت: مردم کشور ما الگویی برای دنیا در امر خدمت رسانی نوع دوستانه ایجاد کردند.

شفیعی، تلاش برای حل مشکلات سیل زدگان را وظیفه ای ملی عنوان کرد و گفت: حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر در چارچوب وظایف و اختیارات قانونی اهتمام جدی دارد و سهم خود را در تحقق اهداف این سازمان ادا می کند.

قدردانی استاندار یزد از سیل کمک های مردمی به سیل زدگان

استاندار یزد هم در این مراسم یکی از آثار سیل مهربانی را آشکار شدن سرمایه اجتماعی پنهان جامعه در سایه تبلیغات منفی فضای عمومی و مجازی در  ضعیف جلوه دادن این سرمایه ها دانست.

محمد علی طالبی با قدردانی از برگزار کنندگان این آیین، از همه اعضای جمعیت هلال احمر که در کمک رسانی به سیل زدگان خوب درخشیدند قدردانی کرد و گفت: روحیه نیکوکاری مردم استان یزد بارها در حوادث و رویداد های مختلف به نمایش درآمده است.

وی گفت: در شرایطی که فکر می کنیم این سرمایه های اجتماعی ضعیف شده یا روحیه انسان دوستانه در سایه تبلیغات منفی فضای عمومی و مجازی ضعیف قلمداد می شود، یکباره با سیل مهربانی، سرمایه ارزشمندی در کمک رسانی فراهم شد.

استاندار یزد گفت: در هیچ کجای دنیا مسؤولیتی به این سنگینی در بازسازی مناطق آسیب دیده و رسیدگی به نیازهای جاری آسیب دیدگان را نمی توانند به دوش بکشند و چنین حوادثی در اعتبارات و منابع مالی پیش بینی نشده و تأمین نیاز های این حجم سنگین، بخش دولتی را دچار چالش می کند و در هیچ کجای دنیا به کمک دولت ها میسر نمی شود.

طالبی گفت: این کمک ها و مشارکت ها  را باید پاس بداریم و از هر حرکتی که موجب تقویت اعتماد جامعه، انسجام ملی و تقویت سرمایه اجتماعی ما می شود حمایت کنیم و این روحیه را در خود حفظ کنیم.

استاندار یزد، با قدردانی از همه مردم استان یزد در امداد رسانی به سیل زدگان اعم از کمک های نقدی و غیر نقدی و اعزام کاروان های امدادی، برای همه نیروهای امدادی یزد آرزوی سرافرازی کرد.

اعضای جمعیت پلی بین توان نیکوکاران و نیاز نیازمندان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد هم در این مراسم اعضای جمعیت را پلی بین توان نیکوکاران و نیاز نیازمندان و خدمتگزار مردم کشور عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۸ به غیر از فعالیت های امداد و نجات، با سیل شمال و غرب کشور مواجه شدیم که اعضای این جمعیت از نخستین روز های این حادثه بر اساس وظایفی که هر یک از نهادها دارد به کمک آسیب دیدگان شتافتند.

محسن حرازی زاده گفت: در سه ماهه گذشته، علاوه بر کمک های داوطلبانه اعضای جمعیت هلال احمر در مناطق سیل زده به جمع آوری کمک های مردمی و خیرین پرداختیم و امیدواریم نقش خود را  خوب ایفا کرده باشیم.