آگهی

اخبار / استانی

تحقق افزایش سطح آمادگی جامعه در برابر حوادث با ارائه آموزش های هدفمند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در جلسه ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل گفت: افزایش سطح آمادگی جامعه در برابر حوادث با ارائه آموزش های هدفمند محقق می شود.

۱۱ ماه قبل

تحقق افزایش سطح آمادگی جامعه در برابر حوادث با ارائه آموزش های هدفمند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در جلسه ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل که با حضور سرپرست استانداری و رییس شورای پدافند غیرعامل، مدیرکل پدافند غیرعامل استان و سایر اعضای این کارگروه تشکیل شده بود، حضور یافت.
فلاح رییس کارگروه امدادونجات شورای پدافند غیرعامل با اشاره به عضویت ۱۱ دستگاه و نهاد امدادی در این کارگروه بیان کرد: اولین نقش جمعیت هلال احمر ارائه دوره های آموزشی امداد با هدف توانمندسازی اعضای این کارگروه است.
وی با اشاره به اهمیت ارتقای افزایش سطح آمادگی در پاسخگویی اعضای ستاد در برابر سوانح طبیعی و غیرطبیعی اظهار کرد: توجه به این امر مهم باعث کاهش هزینه های زیرساخت ها می شود.
وی یکی از برنامه های کارگروه امدادونجات و شورای پدافند غیرعامل اجرای مانور در مقابله با حمله و تهدیدات شیمیایی دانست و افزود: جمعیت هلال احمر با همکاری و هماهنگی سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی یک مانور فرضی با عنوان حمله شیمیایی در یکی از مدارس شهر کرمان در هفته پدافند غیرعامل برگزار خواهد کرد.
رضا فلاح ترویج خود امدادی را به عنوان یک از اهداف جمعیت در قالب شعار “خانواده آماده جامعه آماده” معرفی کرد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی امدادونجات در مدارس، دانشگاه ها، اماکن عمومی و سایر ادارات از سوی جمعیت هلال احمر در سال گذشته تا کنون رشد صعودی و چشمگیری به خود گرفته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به آموزش و توانمندسازی بیش از ۱۷ تیم امدادی در سطح استان در زمان پاسخگویی در حوادث و بحران تصریح کرد: برگزاری مانور با عنوان حمله شیمیایی در یکی از مدارس مرکز استان، برگزاری دوره بازآموزی امداد و کمک های اولیه و پناه گیری در مدارس، برپایی ایستگاه سلامت در مراسم نمازجمعه، برگزاری مانور لحظه صفر در مدارس بعضی از شهرستان ها، آموزش عمومی با هدف پیشگیری و آمادگی عمومی مردم و خود امدادی، ساماندهی تیم های عملیاتی، تقویت و به روز رسانی تجهیزات پایگاه های امدادونجات، تشکیل کلاس های آموزش امداد و کمک های اولیه برای کارکنان سایر ادارات در خصوص آشنایی با پدافند غیرعامل از اهم فعالیت های این جمعیت در هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل است.


دیدگاه‌ها