اخبار / ستادی

تحویل محموله اهدایی اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی به جمعیت هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از تحویل محموله اهدایی اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی به جمعیت هلال احمر خبر داد.

۱۱ ماه قبل

تحویل محموله اهدایی اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی به جمعیت هلال احمر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، نشست یون ساک هان؛ مدیرعامل اتاق بازرگانی کره جنوبی و ایران و یون مین هو؛ مسئول بخش روابط بین‌الملل اتاق بازرگانی و هیئت همراه با رئیس و شورای معاونین سازمان امداد و نجات برگزار شد.
مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ضمن تقدیر و تشکر از نگاه انسان‌دوستانه اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی، به تشریح نحوه انتقال اقلام اهدایی به جمعیت هلال احمر پرداخت و گفت: اقلام اهدایی شامل ۳۸ قلم کالای بهداشتی است که توسط ۶ کانتینر به سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تحوبل داده شده است.
وی به توزیع این اقلام تا هفته آینده اشاره کرد و افزود: نماینده اتاق بازرگانی ایران و کره‌جنوبی می‌تواند در توزیع این اقلام نیز نظارت داشته باشد.
در ادامه یون ساک هان؛ مدیرعامل اتاق بازرگانی کره و ایران ضمن اشاره به ارتباط عمیق تاریخی میان دو کشور یادآور شد: در بحران نفت کره‌جنوبی؛ کشور ایران بسیار به ما کمک کرد و در کنار مردم کره‌جنوبی بود تا جاییکه یکی از معروفترین خیابان‌های کره‌جنوبی به نام تهران نامگذاری شده است.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که ارتباط جمعیت هلال احمر با اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی ادامه پیدا کرده، تا در آینده نزدیک زمینه‌های مختلف همکاری و گسترش این روابط فراهم شود.

توزیع محموله اهدایی اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی به مردم زلزله‌زده در سالگرد زلزله کرمانشاه

تفاهم‌نامه تداوم توافقات و همکاری‌های گذشته بر اساس مصالح و منافع جمعیت هلال احمر ایران و اتاق بازرگانی صنعت ایران و کره وابسته به کمیته توسعه اقتصادی آسیا، امضا شد. این عهدنامه میان دکتر باقری، معاون امور بین‌الملل و حقوق بین‌الملل بشردوستانه هلال‌احمر و یون سوک هون، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت ایران و کره امضا شده و تلاش‌های همکاری جاری میان جمعیت هلال‌احمر ایران و اتاق مشترک ایران و کره را هدایت کرده و به موضوعاتی پیرامون آمادگی و پاسخ اضطراری می‌پردازد.

در پایان در خصوص کمک‌های اتاق مزبور در حمایت از زلزله‌زدگان کرمانشاه با اعطای تقدیرنامه تشکر و قدردانی شد.

به علاوه در سازمان امداد و نجات جمعیت، مراسم تحویل رسمی محموله اهدایی اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی به جمعیت هلال احمر با حضور یون ساک هان؛رئیس اتاق بازرگانی کره جنوبی و ایران و یون مین هو؛ مسئول بخش روابط بین‌الملل اتاق بازرگانی و هیئت همراه در مورخ ۶/۸/۹۷ با حضور رئیس سازمان امداد و نجات، سرپرست اداره‌کل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه بین‌المللی و اعضاء شورای معاونین سازمان برگزار شد.

این محموله اهدایی شامل ۳۸ قلم کالای بهداشتی از قبیل ( انواع شامپوها، مایع و پودرماشین لباسشویی، مایع دستشویی، صابون، انواع مرطوب کننده‌های صورت و انواع لوازم بهداشتی زنانه) به حجم ۶ دستگاه کانتینر ۴۰ فوت با هدف کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه از طرف اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی به نام جمعیت هلال احمر پس از اخذ مجوز ترخیص گمرکی، این محموله مجوزهای لازم را از طریق وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو اخذ کرد و در تاریخ ۲۱/ ۶/۹۷ وارد سازمان امداد و نجات شد.

یون ساک هان رئیس اتاق بازرگانی کره جنوبی در این بازدید با اشاره به ارتباط عمیق تاریخی میان دو کشور و تمجید از فعالیت های درخشان جمعیت هلال احمر ایران در عرصه فعالیت های بین المللی اعلام آمادگی کرد که این اتاق در سایر عرصه ها نیز به جمعیت هلال احمر ایران کمک کند.

با توجه به اینکه در آستانه نخستین سالگرد زلزله ۷٫۳ ریشتری استان کرمانشاه قرار داریم؛ مقرر شد عملیات توزیع این محموله اهدایی در سالگرد زلزله انجام شود. ضمناً از اعضای اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی نیز برای شرکت در مراسم توزیع این اقلام دعوت شده است.