اخبار / خبر فوری / ستادی

تشکر رئیس‌جمهوری از اقدامات هلال‌احمر در «نذر آب»

رئیس جمهوری به دنبال نامه نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات جمعیت هلال احمر در امدادرسانی به حادثه‌دیدگان استان‌های جنوب شرقی کشور در سیل فروردین ماه و همچنین کمک به آسیب دیدگان از خشکسالی این مناطق با اجرای طرح نذر آب، از اقدامات انجام شده، تقدیر و تشکر کرد.

۲ ماه قبل

تشکر رئیس‌جمهوری از اقدامات هلال‌احمر در «نذر آب»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ چندی پیش سکینه الماسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس و نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهوری نوشت: 

«همانگونه که مستحضر هستید کشور در طول ۶ ماهه اول سال جاری در برخی نقاط، درگیر سیل ویرانگر و در برخی نقاط دیگر درگیر خشکسالی بود.

متاسفانه خسارات بسیاری به مردم در سیل فروردین ماه وارد شد و ادامه خشکسالی‌های متعدد، هموطنان‌مان را مخصوصا در نواحی جنوب شرقی کشور با سختی بسیار روبرو کرد.

خوشبختانه علی‌رغم همه این مشکلات شاهد آن بودیم که جمعیت هلال‌احمر هم در مسئله امدادرسانی به آسیب دیدگان در سیل در استان‌های مختلف سیل زده و هم در تسکین آلام مردم درگیر در حادثه خشکسالی در استان های جنوب شرقی کشور با طرح زیبای “نذر آب” بسیار موفق و موثر عملکرد کرد.

بنابراین برخورد لازم می دانیم تا از اقدامات این نهاد امدادی در راستای تسکین آلام، کمک به آسیب دیدگان، محرومیت‌زدایی و رفع نیازهای دردمندان تقدیر نماییم.

بدون تردید حمایت‌های حضرتعالی از اینگونه اقدامات گام موثری در مسیر نهادینه‌سازی و ارتقاء اینگونه فعالیت‌ها در کشور خواهد بود.»

در پاسخ به این نامه، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری با رونوشت نامه مذکور خطاب به رئیس جمعیت هلال احمر نوشته است: «حسب نظر رئیس جمهور محترم از اقدامات انجام شده تشکر می‌شود.»