اخبار / استانی

تشکیل تیم توسن (واکنش سریع نهادها) در شرکت گاز مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران گفت: تشکیل تیم «توسن» (واکنش سریع نهادها) نماد تعهد تحسین برانگیز شرکت گازاستان به مسئولیت اجتماعی است.

۲ ماه قبل

تشکیل تیم توسن (واکنش سریع نهادها) در شرکت گاز مازندران

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مجتبی اکبری در نشست مشترک با طالبیان، مشاور وزیر نفت و احمدپور، مدیرعامل شرکت گاز مازندران با تقدیر از تعامل ارزشمند شرکت گاز این استان با جمعیت هلال احمر گفت: تشکیل تیم توسن(تیم واکنش سریع نهادها) الگویی ممتاز در هم افزایی و مشارکت اجتماعی در فرایند مدیریت بحران و امداد و نجات است که برای نخستین بار در کشور در استان مازندران اجرایی شد.

وی گفت: جمعیت هلال احمر مازندران در ۵ محور فردی،خانواده، محلات، شبکه های اجتماعی و همچنین در سطح سازمانها و دستگاه‌های اجرایی برنامه راهبردی خود را به منظور افزایش تاب‌آوری و تسریع در امداد و نجات در دست اقدام دارد که تاکنون نتایج بسیار ارزنده‌ای در تمام سطوح حاصل شده و نشان دهنده ظرفیت موثر جامعه برای مشارکت در مدیریت بحران است.

اکبری با تاکید بر ضرورت تعهد همه دستگاه‌های اجرایی به مسئولیت اجتماعی گفت: آسیب شناسی، نیازسنجی، ظرفیت سنجی و آموزش از الزامات تشکیل تیم های توسن در دستگاه‌های اجرایی است و این فرآیند در شرکت گاز مازندران به بهترین صورت و با بالاترین کیفیت محقق شده که نقش مدیریت این شرکت در نیل به اهداف مزبور بسیار ارزنده است.

اکبری با اشاره به حضور ۶۰ نجاتگر در شرکت گاز استان مازندران گفت: این حضور،  ظرفیت بسیار ارزشمندی است که می‌تواند در همه دستگاههای اجرایی استان و کشور محقق شود. در اصل هدف نهایی اجرای طرح توسن ارتقای ظرفیت های عملیاتی و امداد و نجات دراستان است که این روند با اصول پدافند غیرعامل به عنوان یک راهبرد مهم مدیریت بحران کاملا منطبق بوده و می تواند در تسهیل تحقق اهداف بسیار موثر باشد.