اخبار / استانی

تشکیل مجمع خیرین در یزد به دبیری هلال‌احمر استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : هلال احمر استان یزد در طول سال با کمک خیرین در زمینه‌های مختلف به حمایت و خدمت‌رسانی به نیازمندان و خانواده‌های بی سرپرست می‌پردازد.

۱ ماه قبل

تشکیل مجمع خیرین در یزد به دبیری هلال‌احمر استان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ نخستین نشست مجمع خیرین استان یزد به منظور انتخاب اعضاى هیأت امنا، هیأت مدیره و بازرسین، پنجشنبه ۱۷ مرداد ماه برگزار شد. 

محسن حرازی‌زاده، در این گردهمایی گفت: دهمین مقصد تشکیل مجمع خیرین استانی شهر جهانی یزد خواهد بود و بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین مجمع خیرین کشور و جمعیت هلال احمر در تشکیل نمایندگی‌های استانی مجمع خیرین کشور و جمعیت هلال احمر استان یزد به عنوان دبیرخانه این مجمع در این حوزه فعالیت خواهد کرد.

وی با تاکید بر این که هلال احمر بزرگ ترین ظرفیت برای حضور خیرین در اجرای فعالیت های داوطلبانه است، گفت: نقش خیرین هلال احمر در پیشبرد اهداف جمعیت و موفقیت در یاری رساندن به نیازمندان بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: تجربه بسیار خوبی در حوزه کمک به سیل‌زدگان در فهرست اقدامات هلال احمر ثبت شده است که بسیار مفید است و این ظرفیت می‌تواند در کنار توان خیرین در مجمع خیرین کشور منشاء اقدامات بزرگی شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اعلام اینکه با همت خیرین این مجمع و هیئت مدیره آن شاهد ارتقاء کمی و کیفی خدمات ارائه شده به نیازمندان استان باشیم گفت: تعیین اولویت ها بر اساس نیازهای اعلام شده، هدایت مجامع، موسسات موجود و متقاضیان کمک های نقدی و غیرنقدی به مجامع و موسسات ذیربط، کمک به شکل گیری و توسعه فعالیت موسسات خیریه و نیکوکاری علی الخصوص در مناطق محروم، تشکیل بانک اطلاعات توانمندی های مجامع خیرین جهت بهره برداری از ظرفیت آنها برای انجام امور خیریه و نیکوکاری، تعامل و همکاری با سازمان های دولتی و غیردولتی در راستای شناسایی ظرفیت ها برای توسعه امور خیریه و نیکوکاری و بهره برداری از ظرفیت های بخش دولتی و غیردولتی برای اجرای برنامه های هدفمند مجمع و … از سایر اهداف مجمع خیرین است.

بر اساس تفاهمنامه انجام شده با هلال احمر، کار پشتیبانی از فعالیت ‌های مجمع خیرین کشور در مجامع استانی توسط هلال احمر انجام می‌ شود.

حبیب‌الله بوربور گفت: کار مجمع خیرین در استان‌ها بر اساس، اولویت‌بندی و نیازسنجی هر منطقه است

رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشور گفت: امروز مجمع خیرین کشور به عنوان نماینده مجامع خیری کشور در جلسات شورای اجتماعی کشور عضویت دارد و مصوبات این شورا در حکم مصوبات هیات دولت است و این ظرفیت خوبی است که ما مسایل و مشکلات مجامع خیری کشور را در این شورا پیگیری کنیم.

بوربور در ادامه به تشکیل نمایندگی های مجمع خیرین کشور اشاره کرد: امروز که من خدمت شما هستم دهمین نمایندگی مجمع خیرین کشور راه‌اندازی می‌شود و پیش از این در استان‌های تهران، خراسان رضوی، گیلان، قم، قزوین، هرمزگان، کردستان، کرمان و گلستان این نمایندگی‌ها ایجاد شده است.

بسیاری از ابنیه عمومی یزد را خیرین و نیکوکاران احداث کرده‌اند

محمدعلی طالبی، استاندار یزد نیز گفت: بسیاری از ابنیه عمومی یزد را خیرین و نیکوکاران احداث کرده‌اند و اینجانب به عنوان نماینده دولت در استان این وعده را به نیکوکاران و خیرین می‌دهم که تسهیل‌گر امور اداری تشکیل مجامع خیری باشم.

 استاندار یزد گفت: خیرین باید به سمت برنامه‌های دارای اولویت و تاثیرگذارتر بروند.

عالی ترین مقام اجرایی استان تاکید کرد: هر کجا خیرین مشارکت کنند مسئولان استان هم آمادگی حضور و همکاری دارند.

استاندار یزد با قدردانی از همه مردم استان یزد در امداد رسانی به سیل زدگان اعم از کمک های نقدی و غیر نقدی و اعزام کاروان های امدادی، در پایان سخنان خود به همه خیرین به‌خصوص منتخبین جدید این مجمع گفت: امیدوارم این توفیقی که نصیب جمع شده‌است را قدر بدانید.

  در پایان این برنامه انتخابات مجمع خیرین استان یزد با حضور خیرین برگزار شدو هیات امنا و هیات مدیره مجمع خیرین استان معرفی شدند.